Giidindus seiklushimulistele

Signe Sillasoo 10. august 2007, 00:00

Kevadel keskkooli lõpetanud 19aastane Kristen Kaasik on alates maist töötanud giidina ettevõttes City Bike. Erialast haridust noormehel küll pole, kuid see pole tema kinnitust mööda töötamisel takistuseks. Alati saab omandada lisateadmisi kursustel või ise õppides.

"Midagi väga keerulist jalgrattatuuridel tee peale ei jää ja mingit tõsist ajalugu ei ole vaja rääkida. Tuleb lihtsalt natukene materjale sirvida ja mõned aastaarvud pähe õppida, midagi keerulist ei ole," selgitab sõbra soovitusel töökoha leidnud noormees. "Paar esimest korda tasub käia ka mõne vanema olijaga kaasas, et vaadata, kuidas asi käib. Peale seda tuleb juba ise proovida," kirjeldab Kaasik.

Nelja ja poole aasta jooksul turisminduses administraatori ja üritusturundusjuhina töötanud 23aastase Merylin Astoveri kogemus annab samuti tõendust, et koolist saadud paber pole töökoha leidmisel alati peamine. "Kindlasti tuleb see kasuks, kas või sellepärast, et end kindlamalt tunda. Põhiroll on siiski isiklikel kogemustel ja inimese isikuomadustel: õppimisvõimel ja edasipüüdlikkusel," kinnitab ta.

Saaremaal turismindust õppivat ning Kristen Kaasikuga City Bike'is sama ametit pidavat Age Uibot võib pidada enda eriala ja ameti fänniks, kel on juba kindlad maailmavallutus- ja tulevikuplaanid.

Neiu arvates noor turisminduses töötades just püstirikkaks ei saa, ent ega amet teda ka nälga jäta: "Olenevalt päevast olen saanud jootraha 300-1000 krooni," mainib ta. Rohkem kui raha väärtustab Age aga kogemusi, uusi tutvusi, suhtlemisoskuse ning inglise, saksa ja soome keele praktikat, mida sadadest kultuuridest pärit turistidega kohtumine annab.

Turisminduses töötamise eeliseks on kindlasti paindlikkus. Sellisel tööl saavad õpilased käia ka kooli kõrvalt.

"Miinuseks võib lugeda seda, et turismitöötajal, eriti kõrghooajal, tuleb ette palju ootamatusi, mida on vaja käigu pealt lahendada," lisab Astover.

Kõik kolm noort peavad turismindust perspektiivikaks alaks, kuhu tööle pääseda ei ole väga keeruline. "Turiste tuleb järjest rohkem ja rohkem, nii et eks giidegi on järjest enam vaja," väidab Kristen Kaasik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing