Lääne Politseiprefektuuri
kriminaalosakonnale on teatavaks saanud, et firma Plussmeister OÜ nime all
tegeletakse kelmustega. Osutatud firma nimelt saadetakse laiali fiktiivseid
arveid erinevatele asutustele mitmete teenuste osutamise eest.
Näiteks laekus ühele asutusele arve summas ligi 24 000 krooni. Töödena loetletakse paljundus-, printimis- ja skaneerimistöid, aga ka koopiate tegemist ja muid sarnaseid teenuseid. Arved tulevad postiga ja on allkirjastamata.
Arve väljastajana on nimetatud keegi Arvet Soonberg, aga sellenimelist inimest Eesti Vabariigis politseile teadaolevalt ei ole olemas. Kontaktandmetena on esitatud meiliaadress
[email protected] ning mobiiltelefoni number, millele helistamisel keegi ei vasta. Selle nn firma aadress võib osutada paiknemisele erinevates Eestimaa linnades, teatas Lääne Politseiprefektuur.
Lääne Politseiprefektuuri kriminaalosakonna majanduskuritegude talituse vanemkomissar Mehis Mets soovitab kõigil enne arve tasuma asumist veenduda, et asutus on ka tegelikult arve esitaja poolt arvel loetletud teenuseid kasutanud.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Politsei tegeleb kõigi teatavaks saanud juhtumitega ning on kavandanud omapoolsed tegevused, et sellisele tegutsemisele piir panna.
Politsei palub kõigil, kes on sarnaseid arveid saanud, võtta ühendust Lääne PP kriminaalosakonna majanduskuritegude talitusega telefonil 444 6443 või politsei tasuta lühinumbril 110.
Äriregistri järgi on ettevõtte omanik Toomas Toomiste.
Toomas Toomiste on ka varem politsei huviorbiidis olnud. Varast tühjaks kanditud Otepää autoremonditehasest välja kasvanud ORT Halduse AS ja ORT Diesel Service OÜ hääbusid 2000. aastal: tundmatud niiditõmbajad alustasid tookord nn tankistide kaudu ettevõtete likvideerimismenetlust.
ORT Halduse juhatuse liige oli Toomas Toomiste. Valga maakohus algatas ORT Diesel Service'i suhtes Valgamaa maksuameti avalduse põhjal pankrotimenetluse 2000. aasta 20. jaanuaril. Kohus lükkas pankroti väljakuulutamise edasi, sest võlgniku esindaja Toomas Toomiste ei ilmunud kohale. Kohus määras Toomiste sundtoomise.
ORT Diesel Service'i likvideerimise puhul tegu ajutine pankrotihaldur Olev Kuklase avalduse kriminaalasja algatamiseks Toomas Toomiste vastu, kes pole esitanud ettevõtte dokumente.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Toomas Toomiste oli ORT Diesel Service'i ja ORT Halduse aktsionäride koosoleku otsusega määratud ettevõtete likvideerijaks. Erastamisagentuuri vanemjurist Toivo Ehrempreis pidas Toomistet tankistiks.