25. september 2007 kell 15:55

Vene valitsuses saavutasid ülekaalu Putini mõttekaaslased

Lääne analüütikute hinnangul saavutasid Vene valitsuses ülekaalu president Vladimir Putini mõttekaaslased ning lootusele vabamajandusest võib vee peale tõmmata.

Ajaleht The Financial Times ja uudisteagentuur Reuters nägid valitsuses toimunud muudatustes rahandusministri Aleksei Kudrini positsiooni tugevnemist, kuna ta sai peaminister Viktor Zubkovi asetäitjaks, vahendas Lenta.ru.

Reuters nimetas Kudrini majandusstabiilsuse garantiiks ja inimeseks, kes likvideeris 1990ndate Venemaal lokanud finantskorralageduse. Rahandusministri positsiooni tugevdab ka sotsiaalministri kohale asunud Tatjana Golikova, kes oli varem Kudrini asetäitja. Eelmises valitsuses täitis sotsiaalministri ülesandeid Mihhail Zurabov.

Majandusministriks sai eelmise ministri asetäitja Elvira Nabiullina. The Finantcial Timesi analüütikute hinnangul on tegu liberaaliga, kes pooldab turureforme ja majandusliku efektiivsuse kasvatamist. Samas peab The Daily Telegraph German Grefi lahkumist valitsuse puhastamiseks liberaalsetest reformistidest. Väljaande meelest tunnistab valitsuse koosseis Putinile lojaalsete jõudude võimuletulekut, kes toetavad teda entusiastlikult sisuliste majandusreformide lämmatamisel.

Lääne analüütikud leiavad samas üksmeelselt, et Dmitri Medvedjevi ja kaitseminister Sergei Ivanovi kõrval on uuteks presidendikandidaatideks tõusnud Viktor Zubkov ja Aleksei Kudrin. The Wall Street Journal oletab siiski, et põhjapanevaid järeldusi teha on liiga vara. Uued ametissemääramised lõid politoloogide kaardid lihtsalt segi ning andsid alust uuteks spekulatsioonideks.

Hetkel kuum