Agnes Ojala • 28. september 2007 kell 10:57

Leedu Energia juht: tuumajaam on sama mis salateenistus

Leedu riikliku energiaettevõtte juht võrdles eile Ignalina tuumajaama keskkonnamõju arutelul tuumajaama salateenistusega, millest tulenevalt on jaama tasuvusuuring salastatud.

Tallinnas toimunud Ignalina uue tuumajaama piiriülese keskkonnamõju hindamise programmi arutelul teatas Leedu Energia tuumaenergeetika osakonna juhataja Marius Grincevicus, et kuna riikide salateenistused ei avalda spetsiifilisi andmeid, ei näe ta mingit põhjust, miks peaks Ignalina uue tuumajaama tasuvusuuring olema avalik, teatas riigikogu roheliste fraktsioon.

"Grincevicus selgitas, et üks põhjusi uuringu salastamiseks on asjaolu, et tuumajaam peab energiat hakkama tootma konkurentsitingimustes," ütles EER (Erakond Eestimaa Rohelised) riigikogu fraktsiooni aseesimees Marek Strandberg, märkides, et Leedu riiklik energiaettevõte naudib samasugust monopoolset seisundit nagu Eesti Energia.

EER Riigikogu fraktsiooni esimees Valdur Lahtvee osundas koosolekul, et hinnatavate alternatiivide arv ja olemus, nii nagu programmis kavandatud, on piiriüleste mõjude piisavaks hindamiseks puudulik ning alternatiivide võrdlemise metoodika on programmis esitamata.

Rohelised tegid piiriülese keskkonnamõju hindamise programmi 18 parandusettepanekut.

Hetkel kuum