2. november 2007 kell 13:38

Lugovoi: Litvinenko võis end ise mürgitada

Aleksandr Litvinenko mõrvas süüdistatav Andrei Lugovoi teatas Litvinenko esimesel surma-aastapäeval, et eksspioon võis end ise mürgitada.

Eelmisel aastal polooniumimürgitusse surnud eksspiooni Aleksandr Litvinenkot süüdistatakse Briti luure palgal olemise ajal radioaktiivsete ainete smuugeldamises mustal turul. Avaldusega tulid välja mõrvas süüdistatav Andrei Lugovoi ja tema äripartner Dmitri Kovtun eilsel pressikonverentsil, kirjutas The Times.

Ka usuvad ärimehed, et smuugeldav eksspioon võis suure tõenäosusega end ise kogemata mürgitada. „See on täiesti võimalik, et tema surm oli lihtsalt õnnetu juhus – ja Briti luureteenistus leidis end naeruväärsest olukorrast,” jutustas võimalikust asjade käigust Dmitri Kovtun.

Andrei Lugovoi lisas: „See on tõsine võimalus, mis vajab kontrollimist. Mis siis, kui Litvinenko muutus polooniumiga hooletuks? Kuidas oleks siis tema endine boss Briti luures pidanud tema surma seletama?”

Dmitri Kovtun kohtus koos Andrei Lugovoiga eelmisel aastal Londonis Millenniumi hotellis Aleksandr Litvinenkoga, kes samal päeval mürgituse sai. Mõlemad ärimehed eitavad eksspiooni mürgitamist.

Dmitri Kovtun, kes on The Timesi hinnangul möödunud aastaga kõvasti vananenud, selgitas, et tema kehast leiti pärast Litvinenko surma suur kogus polooniumi. Kovtuni sõnul on selline kokkulangevus juhuslik.

Litvinenko leinav abikaasa Marina ründas taas president Putinit. Ta ütles, et Putin kasutas kogu jõudu Venemaal, et kaitsta Litvinenko tapjat õiguse mõistmise eest. Härra Lugovoi, keda süüdistatakse mõrvas on muutunud rahvusvaheliseks kangelaseks Venemaal.

Lugovoi tegeleb praegu Dumasse kandideerimisega.

Hetkel kuum