Tehnoloogiauudised

ÄP 08. november 2007, 00:00

Inglise rokkbänd Radiohead on hakkama saanud huvitava eksperimendiga, kus pakub oma albumit kodulehel allalaadimiseks ja klient ise valib, kas ning kui palju ta maksab.

Album nimega "In Rainbows" on toonud Radioheadile sisse juba kümneid miljoneid, sest 38% allalaadijaist on otsustanud ka maksta. Keskmine albumi eest antud tasu on jäänud viie ja kaheksa dollari vahele.

Kui Radioheadi muusika teilegi huvi pakub, saate oma südametunnistust testida ja terve albumi alla laadida selle kodulehelt aadressil www.inrainbows.com.

Adobe tahab muuta oma lipulaevtoodet Photoshoppi rohkem kasutaja vajadustest lähtuvalt seadistatavaks.

News.com kirjutab, et paljudele kasutajatele on probleemiks tõsiasi, et kõik Photoshopi omadused on peidetud sadade menüüde taha. Photoshopi tootejuht John Nack kirjutas blogis, et uus kasutajaliides pakub vaid vajalikku ja mitte midagi ülearust."Me peame muutma Photoshopi seadistatavamaks. On absurdne pakkuda sama kasutajakogemust nii fotograafile, radioloogile kui ka veebidisainerile," kirjutas Nack.

Microsoft on muutnud oma suhtumist ning teinud uue tasuta toote Search Server 2008 Express, mis võimaldab töötajatel teha otsinguid ettevõtte andmebaasidest ja sisemistest infosüsteemidest ning internetist.

Lisaks sellele tasuta tootele plaanib Microsoft News.com'i andmetel teha ka tasulise otsinguserveri, mis funktsionaalsuselt on sama, kuid mis töötab enam kui ühel füüsilisel serveril. Hinnapoliitika avalikustatakse, kui toode järgmisel aastal turule lastakse.

Toodet praegu välja kuulutades loodab Microsoft parandada oma turupositsiooni ettevõtetele mõeldud otsingusüsteemide valdkonnas.

News.com kirjutab, et Nokia võib veel liituda Google'i uue tarkvaraliiduga, mis konkureerib Nokia plaanidega.

"See ei ole üldse välistatud. Kui me näeksime seda kasutoovana, siis mõtleksime osalemisest," rääkis Kari Tuutti, Nokia multimeedia üksuse esindaja. "Kunagi ei tasu uksi sulgeda," lisas ta.

Google teatas esmaspäeval, et plaanib siseneda telefoniturule, eesmärgiga elavdada telefonides interneti kasutamist. Samas ei kavatse Google ohustada seniseid turul olijaid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing