Investeeri pikaajalisse plaani

ÄP 13. november 2007, 00:00

Koolituse erileht kirjutab, et ettevõtted ei tee koolitusplaane pikaks ajaks ette, vaid reageerivad kas jooksvalt või teevad kava aastaks.

Äripäev leiab, et nii ettevõtte kui ka inimese arengut tasub planeerida pikaajaliselt, sest koolitamine on investeerimine inimestesse, mis peab ühtlasi toetama ettevõtte üldisi eesmärke ja strateegiaid.

Nii tasuks koolituskava jooksvalt täitmise asemel koostada pikemalt ning olemasolevate valmiskoolituste asemel võiks plaani võtta koolitusfirmade poolt organisatsioonis välja selgitatud koolitusvajadustega kursused, mis toetaksid ettevõtte arengusuundi. Pikemaajaliste üldiste koolituseesmärkide paikapanemine annab parema võimaluse hinnata, milleks on töötajaskond võimeline ning millal võetud eesmärkideni jõutakse. Kui koolitused rätsepatööna ettevõttele tellida, mitte turul olemasolevate hulgast sobiliku variandi leidmisele lootma jääda, katab õpe vajadused täpsemalt, just nii, nagu ettevõttele tarvilik.

Samuti on tööandjal koolitustel omandatud oskusi hiljem ka lihtsam hinnata, sest koolitusega saavutamist vajavad eesmärgid on koolitusvajaduse selgitamiseks ning koolitustellimuse esitamiseks konkreetselt kirja pandud. Koolitusel omandatud oskusi tasuks kindlasti hinnata, vastasel juhul ei saa kindel olla, kas töötaja saavutas võetud eesmärgid või mitte.

Ennatlik on lootma jääda, et iga koolitus on mingil määral kasulik. Ka lõbus või huvitavana tundunud koolitus ei pruugi töötajale midagi praktilises töös kasutamisväärset õpetada.

Spetsiaalselt tellitud koolitused võivad nn tavalistega võrreldes olla kallimad ning nende planeerimine ettevõtte jaoks aeganõudvam ja keerukam. Samas ei peaks koolituste valiku juures määrama hind ega ajakulu, vaid õppest saadav kasu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:38
    Otsi:

    Ava täpsem otsing