Ardo Kalda • 22. november 2007 kell 22:00

Aasta autofirmaks valiti Ford

Auhinna võitja kuulutas välja Autocari peatoimetaja Chas Hallett Westminsteris peetud tseremoonial üle 400 Euroopa, Aasia ja USA autotööstuse juhi ja kuulsuse ees.

Euroopa Fordi president ja tegevjuht John Fleming võttis firma poolt vastu auhinna, mis tunnustab Fordi suurepäraste autode kallal toimunud arendustööd ja jätkuvat kasumlikku arengut.

2007. aastal nimetati Ford S-MAX Euroopa aasta autoks ja Ford Transit rahvusvaheliseks aasta kaubikuks. See on ka üks põhjuseid, miks Ford selle auhinna üldse sai.

Samal üritusel austati Fordi pensionile suunduvat tehnikajuhti Richard Parry-Jones'i peatoimetaja eriauhinnaga meisterlikkuse eest, mille laureaat pälvis Fordi margi viimisega maailma autotööstuses juhtivaks sõidudünaamika alal.

See on inspireerinud tuhandeid insenere ja ergutanud tehnilist edasiminekut nii konkurentide toodetes kui ka Fordi enda mudelivalikus. Kokkuvõtteks auhindamistseremooniale kiitis Autocari peatoimetaja Chas Hallett autotööstuse lõppematut püüdlust täiuslikkuse poole: "Autotööstus on sageli kerge märklaud alusetutele ja ebaõiglastele süüdistustele.

Aga ei tohi unustada, et just see tööstusharu inspireerib ja rajab teed uutele tehnoloogiatele, annab Suurbritannias rohkem kui 800 000 inimesele tööd, genereerib 47 miljardi naelase rahavoo aastas ja hõivab pea pool riigi ekspordimahust. Autotööstus on olnud ja jääb alatiseks Suurbritannia kõige elujõulisemaks tööstusharuks."

Hetkel kuum