Merike Lees • 22. november 2007 kell 22:00

Igavene mure

Sünnipäevad ja jõulud toovad endaga alati igihalja mure - mida siis seekord kinkida.

Tahaks olla loov ja originaalne ning kinkida midagi, mis võiks saajale rõõmu valmistada. Aju töötab palavikuliselt headest ideedest parimat sõeludes, kuni lõpuks jookseb kinni.

Lõpuks on sünnipäev või hirmsa kiirusega lähenevad jõulud juba ukse ees, mõelda pole enam midagi ning valik tuleb kiirustades teha.

Tulemus on ikka selline, millega pole ise päris rahul, nii ootan väriseva südamega, kuidas saaja selle vastu võtab.

Öeldakse, et raamat on alati hea valik. See veendumus on pika ajalooga ja saanud alguse ajast, kus kirjaoskus alles levis ning raamat oli kallis ja haruldane.

Tänapäeval võib igaüks raamatu välja anda, teoste valik on ääretult lai ning nende sisu väga erineval tasemel. Peab väga hästi orienteeruma, et leida head kirjandust, mis samaaegselt ka saaja huvidele vastab. Lihtsalt ühte järjekordset teost ei ole ka mõtet riiulisse tolmuma panna.

Kinkekaarte olen püüdnud vältida, kuna need on väga isikupäratud ja lamedad. Suuri üritusi ei ole ka söandanud planeerida, kuna nendega võib samuti alt minna.

Nii muutuvadki sünnipäevad või jõulud piinavaks kogemuseks, mille nautimisest ja lustimisest ei saa juttu olla. Ometi peaks! Kingitus peaks tegema kinkijale andmisrõõmu ja saajale saamisrõõmu.

Usun, et minusuguseid inimesi, kellele kingivalik peavalu valmistab, on palju. Ärikingituste tegemiseks annab teie käes olev erileht nii mõnegi hea idee, mida mõnel juhul saab laiendada ka isiklikele kinkidele. Ehk on sellest abi tulevaste kingituste tegemisel.

Imetlen inimesi, kes on oma valikutes kindlad ning serveerivad oma kingitust väga heade saatesõnadega, mis panevad kõik paika: miks just selline valik täna ja sellele inimesele.

Loomulikult nõuab see sõnaseadmis- ja seoseloomisoskust ning esinemisjulgust, kuid paneb i-le täpi ega jäta mingit vääritimõistmise võimalust.

Hetkel kuum