22. november 2007 kell 22:00

Kingitud kogemused ja tunded ei unune

Asjakohase kingituse tegemine nõuab head inimesetundmist, loovat meelt ja laia silmaringi. Tihtipeale napib aga aega ja tuleb leppida tavapäraselt igava materiaalse kingiga, mis ei valmista rõõmu ei tegijale ega saajale.

Hansapanga teller-konsultant Sirli Platov sai kingiks massaažisalongi kinkekaardi ja jäi saadud kogemusega väga rahule.

"Vaba valiku kinkekaardid tööandjalt on väga asjalikud ning etemad kui esemed kingina," leiab Platov.

Platov on tööandjalt kingiks saanud veel piknikulina, rannakoti rannarätikuga, spaatooteid, intensiivsel tööajal isepruunistavat kreemi, kosmeetikateenuste kinkekaarte. Viimati kingiti logoga tass, mis samuti on leidnud tihedat kasutamist.

Vähe on tööandjaid, kes pole huvitatud sellest, et töötajad oleksid terved, heatujulised ja suutlikud.

"Kinkekaart annab võimaluse parandada tervislikku seisundit, saada enda kohta rohkem teada ja huvi korral omandada ka praktilisi soovitusi," selgitab Aivar Kisant Aurea massaažistuudiost.

Kisant ütleb, et on firmasid, kes premeerivad kinkekaardiga oma töötajaid, samuti tehakse selline kink nt naistepäeva puhul või kõikidele töötajatele jõuludeks.

"Kindlasti on firmakingitusena mistahes koolitus parem tolmukoguvatest esemetest," on veendunud Wris Reisibüroo siseturismi müügi- ja tootejuht Triin Metsaviir.

Wrisis on äärmiselt populaarseks osutunud võimalus osaleda väikestes gruppides sushikursusel - sobiv ka firmakollektiividele.

"Tegemist on hea alternatiiviga muudele ühistele ettevõtmistele, pakkudes isevalmistamise võimalust ja õppimist mõnusa seltskondliku tegevuse kaudu, millele lisandub veel maitsev söök-jook," selgitab Metsaviir.

"Kui kingitakse midagi kehale ja hingele, on sellel palju suurem väärtus kui mõnel esemel," nõustub Silva Meetodi koolitaja Reigo Reimets. Ta tõdeb, et sellise teguviisiga näidatakse üles hoolivust inimesest ja soovitakse, et ta oleks kinkijaga veel pikka aega koos. Ühtlasi antakse teada, et hoolitakse ka kingisaaja tervisest.

Silva meetodi - José Silva välja töötatud tehnika teadvuse laiendamiseks elu parema korraldamise nimel - kursust saab ka kingina käsitleda ja selle eeliseks peab Reimets, et omandatut saab kasutada kogu elu. Õpitakse teadlikumalt iseendaga tegelema, lõdvestuma ja jälgima oma mõtteid, lauseid ning reaktsioone. "Kui asju saab kasutada vaid teatud situatsioonides, siis pea on inimesel kaasas 24 tundi ööpäevas ja sellega saab tegeleda igal hetkel," ütleb ta.

Kinkekaartide kohta lausub Reimets, et ostjateks on olnud inimesed, kes kursuse läbinuna kingivad selle ka oma pereliikmetele - oma täiskasvanud lastele või abikaasadele.

Meestele, kes iganädalasest pikast kontoritööst tüdinenuna janunevad ekstreemsete kogemuste ja filmilike seikluste järele, tasub kinkida võimalus tõsta adrenaliini Surma juures.

"Ostetud on kinkekaarte nimega "Pullid asjad hr Surma juures"," ütleb ekstreemürituste-korraldaja Arvo Vardja. Ta täiendab, et kingituse saaja on tavaliselt eeltöö kodulehel surm.ee ära teinud ja üle jääb toimuma hakkav omavahel veel täpsustada.

"Aeg-ajalt on tulnud mõni sünnipäevalaps arreteerida ja Patarei vanglasse viia - tellitakse KGB aktsioon," selgitab ta. "Seda siis võiks kah nimetada kinkekaardiks, aga keeldumisvõimaluseta."

Sääraste esmapilgul meeletute tegevuste eeliseks peab Vardja seda, et kõigil on lõbus. "Aga kui saad ümbrikus mingi kaardi, et mine sinna poodi ja otsi sealt midagi, on see jama," lausub Vardja.

Autor: Riho Paramonov

Hetkel kuum