23. november 2007 kell 9:33

Välja jagada neli miljardit eurot

Euroopa Uurimisnõukogu (ERC) kuulutas välja konkursi nelja miljardi suurusele grandiprogrammile, millega plaanitakse rahastada silmapaistvaid teadlasi kõikjal Euroopas.

Konkurss kannab nime Advanced Grants ning see peaks olema ERC põhiline toetusprogramm aastani 2013, kirjutas BBC.

Programmi käigus jagatakse välja umbes kaks kolmandikku kogu ERC eelarvest. Grandid on mõeldud eelkõige kogenud ning tunnustatud teadlastele, kes on ennast oma erialal viimase kümne aasta jooksul tõestanud. Samaaegselt töötab ka teine ERC programm nimega Starting Grant, mis on suunatud eelkõige alles esile kerkivatele talentidele.

Programm ERC Starting Grant sai oma esimesel aastal üle 9000 taotluse. Nüüdseks on kõik taotlused läbi vaadatud ja grandi saajad selguvad mõne järgneva nädala jooksul.

Individuaalsed toetused programmis Advanced Grants saavad olema maksimaalselt 3,5 miljoni euro suurused ning määratud kuni viieaastastele projektidele.

ERC teadusnõukogu esimees professor Fotis Kafatos ütles: "Selle üle-Euroopalise programmi eesmärgiks on tuua esile kõige ambitsioonikamad ning kaugeleulatuvamad projektid ning toetada kõige andekamaid ennast juba tõestanud teadlasi.”

Ta lisas: "Summad on suured, kuid konkurents tuleb kahtlemata tihe.”

Euroopa Uurimisnõukogu on üle-Euroopaline rahastamisagentuur, mis loodi pärast seda, kui teadlased hoiatasid Euroopa Liitu ajude äravoolu eest, kui Euroopa Liit ei täida oma lubadusi teadmistepõhise majanduse arendamise kohta.

Hetkel kuum