Sten-Aleks Pihlak • 25. november 2007 kell 22:00

Hein ja Kundla müüsid CV Keskuse välismaalastele

"Eks natuke on ikka kahju, kuid ega aktsia pole ju tütar, kelle mehele ära annad," kommenteeris müüki CV Keskuse asutaja ja üks omanikest Raivo Hein, kelle sõnul polnud müük ajendatud tühjast rahakotist.

"Isiklikus elus mul rahapuudust ei olnud, firmasse oli lihtsalt paremaid tegijaid juurde vaja. Elulisest küljest on mõnikord tark ka kasiinost välja tulla ja žetoonid raha vastu vahetada," ütles Hein, kelle sõnul jäävad tema ja firma teine omanik Erko Kundla järgmiseks kolmeks aastaks juhikohale püsima.

Firma kosilasteks olid Digital Sky Technologies Limited Venemaalt, Tiger Global Private Investment Partners IV USAst ja Bexley International Investments Limited Inglismaalt, kelle tuntuim tööportaal on Venemaal, Kasahstanis ja Ukrainas tegutsev Headhunter (www.hh.ru). Müügilepingu kohaselt omandab investeerimisgrupp 75 protsenti CV Keskuse aktsiatest kahes osas järgmise kolme kuu jooksul. Ülejäänud osaluse müügiks on sõlmitud optsioonileping tähtajaga 1. jaanuar 2010. Kogu tehingu väärtuseks võib kujuneda kuni 140 miljonit krooni.

CV Keskus oli müügis ka möödunud aastal, mil investeerimispank LHV püüdis müüa viit Eesti vahendusportaali - CVKeskus.ee, KV.ee, Hydra.ee, Osta.ee ja Auto24.ee. Kõigi viie hinnaks pakuti toona 10 miljonit eurot ehk 156,4 miljonit krooni, mida aga potentsiaalsed ostjad pidasid liiga soolaseks.

Äripäeva peadirektori asetäitja Toomas Truuvergi sõnul võis toona olla portaali hind ligi poole väiksem. "Kui seda müüdi ühes paketis teiste portaalidega, siis hinnanguliselt võinuks CV Keskuse osa olla kogu 156,4 miljonist kroonist vähemalt pool," ütles Truuverk, kelle sõnul Eesti meedia huvi portaali vastu oli pigem leige. "Välismaalastel on küllaltki keeruline hakata siin kohapeal midagi nullist üles ehitama. Seevastu kõik Eesti suuremad meediafirmad arvavad, et jõuavad ise midagi täiesti uut ehitama," lisas ta.

Müügitehingutes Heina ja Kundla kätt hoidnud Balti investeerimispanga GILD Bankersi partneri Tarmo Jüristo sõnul läks tehing üsna libedalt.

"Tegemist oli kiire tehinguga ja tehniline teostamine võttis tublisti rohkem aega kui kokkuleppele jõudmine," sõnas Jüristo, kuid ta ei osanud öelda, millal täpselt jõuti lõplikule kokkuleppele.

Sel aastal prognoositakse portaali käibeks ligi 30 miljonit krooni, kasumit oodatakse 6-7 miljoni krooni ulatuses.

Hetkel kuum