Meediaäri tõi Kalevile 3,5 miljonit kahjumit

Anne Oja 26. november 2007, 00:00

ASi Kalev 2007./2008. majandusaasta esimese kvartali kasum oli peaaegu 11 miljonit krooni, mullu samal ajal oli kahjum ligi 14 miljonit krooni, teatas firma börsile.

ASi Kalev finantsdirektori Tarmo Maasikamäe sõnul olid firma majandustulemused tervikuna ootuspäraselt head, meediainvesteeringute tagasiteenimise aeg seisab aga veel ees.

"Esimese kvartali majandustulemused olid ootuspäraselt positiivsed, oleme eesmärkide saavutamise nimel järjepidevalt tööd teinud," rääkis Maasikmäe. "Olulise panuse tulemuse kujunemisse andis toiduainetööstuse sektor. Kinnisvara osas oleme investeeringuid oskuslikult juhtinud ja projektid edenevad. Meediategevuses on mitmed suured projektid tänaseks käima lükatud. Sinna läheb raha praegu sisse, investeeringute tagasiteenimise aeg seisab veel ees."

Ettevõtte käive ulatus 312 miljoni kroonini, mis on 63% suurem kui aasta tagasi. Grupi kogukäibele eelneva perioodiga võrreldes avaldasid suurimat mõju piimatoodete läbimüügi oluline suurenemine ning uue valdkonnana trükindus ja meedia, seisis ettevõtte kommentaaris.

Tubli 39 miljonit krooni kasumit teeninud AS Kalev Paide Tootmine keskendus peamiselt kondenslõssi ja koore tootmisele, teatas Kalev. Piimatoodangust ligi 90% turustati ELi maades ning umbes kümnendik kogumahust Eestis. Võrreldes aastataguse ajaga on piimatoodete läbimüük kasvanud ligi 56%. Samas ei prognoosi Kalev jätkuvat kasumlikkust järgmisteks kvartaliteks, sest maailmaturuhinnad näitavad juba langustendentsi, samal ajal kui tooraine varumishinnad on tõusnud enam kui 25%.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing