Agnes Ojala • 28. november 2007 kell 22:00

Tootali kolm krunti läksid sundmüüki

Ametlikest Teadaannetest selgub, et kohtutäitur Kaire Põlts müüb 20. detsembril toimuval enampakkumisel Tootalile kuuluvad krundid Tallinnas Magasini 3g ning Mäealuse 5 ja 7.

"OÜ Finance Management finantseeris Mäealuse 5 ja 7 soetamist. Kuna arengud detailplaneeringute tegemisel on olnud meist sõltumata põhjustel üliaeglased, millega kinnistute ostmisel ei osatud arvestada, teatas kreeditor Tootal Kinnisvarale, et ütleb lepingud üles ja nõuab tagasi kogu laenusumma," selgitas Tootal Kinnisvara juhatuse liige Talis Toompere.

Toompere sõnul ei suutnud ettevõte kiire etteteatamistähtaja tõttu laenu tagasi maksta ja kompromisslahendust ei ole seni leitud. Nii pöördus laenuandja kohtutäituri poole, et korraldada talle tagatiseks antud vara sundmüük.

Tootal kavatses kinnistutega lõpuni viia detailplaneeringud ja siis otsustada, kas arendada või arendused maha müüa. "Plaanid pole realiseerunud, sest praegu pole kummalgi kinnistul detailplaneeringut. Ilma planeeringuta kruntide ostmist pangad ei finantseeri," ütles Toompere, kes on kindel, et ettevõte suudab kruntide müügist võla katteks vajaliku summa kätte saada.

Üldist Tootal Kinnisvara majandusseisu Toompere just roosiliseks ei pea. "Praegune majandusseis pole kiita nagu ka ilmselt igal teisel kinnisvaraettevõttel," ütles ta.

Ettevõte keskendub kohustuste vähendamisele ja likviidsuse parandamisele ega ole suuremaid projekte käsile võtnud. Järgmise aasta tegevused aga sõltuvad sellest, kuidas turg edasi käitub.

Tootali rohket kruntide hinnalangetust kommenteerides ütles Toompere, et hinnad olid kaua muutmata. "Hindu langetab turg, mitte meie. Hinnad olid muutmata kevadest saadik ja leidsime, et need on praeguses turusituatsioonis ebareaalsed," märkis ta.

Hetkel kuum