1. detsember 2007 kell 14:07

Keskerakonna kampaania lõi segi internetiküsitluse pingeread

Kuku raadio internetiküsitlusel taasiseseisvumise järel Eestit enim mõjutanud poliitikute ja otsuste väljaselgitamiseks tuli viimastel päevadel alanud keskerakondliku kampaania tõttu välja kuulutada kahed erinevad tulemused.

Novembri keskpaigas internetis avatud küsitluse "Aeg täita poliitiline mäluauk!" käigus üritati välja selgitada Eestit viimase 15 aasta jooksul kõige enam nii positiivselt kui ka negatiivselt mõjutanud poliitikuid, aga ka riiki kõige rohkem positiivselt mõjutanud poliitilisi otsuseid või seadusi, kirjutas Postimees.ee.

Kaks ja pool nädalat kestnud küsitluse vastuseid töödeldi aga seekord eraldi kahe ajaperioodi kohta ning paralleelselt avaldati ka kahed tulemused.

Selle põhjuseks nimetas Kuku raadio peatoimetaja Janek Luts viimastel päevadel kampaania korras alanud identsete vastuste sadu, mille põhjuseks võis olla Keskerakonna peasekretäri Priit Toobali väidetav üleskutse partei toetajatele osaleda hääletusel tema poolt ette öeldud vastustega.

Kampaania tulemusena kerkis Edgar Savisaar küsitluste lõpptulemustes ka konkurentsitult kõige populaarsemaks poliitikuks, kogudes 38 protsenti häältest.

Hetkel kuum