Ilus, kui börsifirma juht kommenteerib ise tulemusi

Meelis Mandel 05. detsember 2007, 00:00

Kuigi ma ei pea heaks tooniks kommenteerida arvamusi - sel põhjusel avaldasime Armin Karu kolumni eile ilma kommentaarideta -, on siiski esitatud süüdistusi, mis vajavad Äripäeva selgitust.

Neljapäeval, 15. novembril mõned minutid pärast kella 17 (vahetult pärast OEG majandustulemuste avaldamist) helistas aripaev.ee ajakirjanik Katre Pilvinski OEGsse, numbrile 667 1250. Katre number on 667 0315, seda juhuks, kui OEG soovib numbrieristust teha.

Sellelt numbrilt vastati, et juhtkond on Las Vegases ning saab kommentaari anda alles esmaspäeval. Kordan - paluti ühendust võtta taas esmaspäeval.

Reedel, 16. novembril ilmus uudis, kus seisis viimases lauses: "Olympicu suuromanikke ja juhte Armin Karu ning Andri Avilat ei õnnestunud eile kommentaariks tabada, sest mehed viibivad Las Vegases."

Ja nüüd. Kuigi meile teatati ettevõttest, et enne esmaspäeva kommentaare tulemustele ei saa, võttis ajakirjanik Tarvo Vaarmets reede pärastlõunal uuesti OEGga ühendust, kust paluti meil saata küsimused kirjalikult. Tarvo saatis selle, jah, 22 tundi pärast majandustulemusi. Kuid, meenutan, küsisime kommentaari ka mõni minut pärast majandustulemuste avaldamist ja meile lubati need esmaspäeval.

Kuigi Tarvole anti lootust OEG kommentaar laupäeval saada, ei olnud pühapäeva õhtuks, mil leht trükki läks, seda tulnud.

OEG kommentaar saabus alles reaktsioonina meie kriitikale esmaspäeval.

Tunnustan Armin Karu, et ta ikkagi kommentaari eilsesse lehte kirjutas. Mitmed ettevõttejuhid oleksid peitu pugenud. Ja ühtlasi kutsun üles nii Karu kui ka teisi börsiettevõtete juhte Äripäevas pärast oluliste majandustulemuste avaldamist kommentaari kirjutama. Lehepinda ja veebiruumi anname rõõmuga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing