Kadrin Karner • 18. detsember 2007 kell 22:00

Äripäev õpetab hiinlastele käsiraamatute müüki

Zhongi sõnul ei ole oluline, et Hiinas praegu eriti käsiraamatuid ei turustata, kuna paljud ei tea, mida nad tahavad. "Seega esmalt me ütleme neile, mida nad tahavad, ja nii tekib nõudlus, mida me seejärel täitma asume," rääkis Zhong ning lisas, et perspektiivi käsiraamatute turu tekkeks paistab olevat. Ajalehtede ja ajakirjade turg on Zhongi sõnul Hiinas praegu tohutu suur.

Zhong ei tahtnud täpsustada, milliseid käsiraamatuid Hiinas turustama hakatakse, kuid projektiga hakkavad lisaks temale tegelema kohalik assistent ning mõned Äripäeva emafirma Bonnieri esindajad.

Küsimuse peale, kas Hiinasse tasub investeerida, ütles ta: "Viimase 10 aasta jooksul on Hiina rahapoliitika lõtvunud ja intressimäärad väga madalale langenud, aga spetsialistide sõnul tõusevad need lähitulevikus praegusega võrreldes viis korda. Praeguseks on nad juba tõusnud kümme korda võrreldes kõige madalama seisuga. Hiina majandusel on praegu väga tundlik aeg ja kinnisvaraturg läheb jätkuvalt allamäge."

Samas on Zhong vaatamata raskustele optimistlik ja ütleb, et Hiinal on väga suur kasvupotentsiaal. "Ma usun eksperte, kes ütlevad, et kinnisvaraturu väärtused ja börs lähevad pikemas perspektiivis taas ülesmäge," märkis Zhong.

Tema sõnul on hiinlased olümpiamängude ootuses oma kodumaale investeerimise suhtes väga lootusrikkad.

Hetkel kuum