Börs rahunes maha

Raivo Sormunen 21. detsember 2007, 00:00

Kui vaid võlakirjadesse investeerivad pensionifondid jõudsid Pensionikeskuse EPI 100 indeks alusel viimase nelja nädala jooksul täpselt sinna, kust nad novembri lõpus startisid, siis aktsiasuunalised fondide osakud tõstsid oma nina 0,5-1% võrra.

Leevendust närvilisele olukorrale maailma aktsiaturgudel on toonud keskpangad, mis on hakanud turgudele raha juurde pumpama.

Lehekülje allservas oleva edetabeli aluseks on võetud 10 000kroonise brutopalgaga töötaja, kellelt liigub igas kuus pensionisambasse 600 krooni (2+4 protsenti brutopalgast).

Kuna fondimahud on muutunud nii suureks, et aktsiaturu liikumine mõjutab neid juba enam, kui sissevoolava raha hulk, rakendasime kõige aktiivsema sissemaksepäeva leidmiseks uut lähenemisviisi.

Pensioniosaku hinnamuutuse ja fondide mahumuutuse järgi vaatame, mis kuupäeval on kõige enam pensionifondide osakuid emiteeritud. Viimasel kuul oli selline päev 17. detsember, mil laekus ligi 2,3 miljonit osakut.

Samas on arvestatud fondiosakute väljalaske- ja tagasivõtutasusid, mistõttu suuremate sisenemis- ja väljumiskuludega fondid on veidi kehvemas seisus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:15
    Otsi:

    Ava täpsem otsing