Raivo Sormunen • 2. jaanuar 2008 • 2 min
Jaga lugu:

2007. aastal särasid ülevõetavad

Tallinna börsil tõusid möödunud aastal kaheksateistkümnest väärtpaberist kõigest kolme hinnad. Neist omakorda kahele tehti aktsiate kohustuslik ülevõtmispakkumine.

2007. aastal tegi kõige suurema tõusu läbi Starman, mis kosus 27 protsendi võrra.

Kalevi hinnatõus jäi 23 protsendi juurde. Mõlema aktsia hinnatõusu võib otseselt seostada ülevõtmispakkumistega, mis tehti enne turgu tabanud kiiret hinnalangust.

24. septembril raporteeriti, et Starmani suuromanikuks on saanud Xalto CDO. Viimane rõõmustas aktsionäre kohustusliku ülevõtmispakkumisega 5,75 eurot (89,97 krooni) aktsia kohta.

Samal päeval teatas ka toidu- ja kommitööstuse ettevõtte küljest maha raputanud Rubla (kuulub Oliver Kruudale), et kavandab teha väikeaktsionäridele ülevõtmispakkumise hinnaga 29 krooni aktsia kohta. See oli väärtpaberi toonasest turuhinnast ligi 60 protsenti heldem pakkumine.

Tallinna börsi kolmas tõusja oli Silvano Fashion Group (12 protsenti). Naisterõivaste tootja- ja müüja aktsia hinnakosumine jäi kevadesse ja suve esimesse poolde, mil ettevõte tuli välja plaaniga noteerida oma aktsiad Varssavi börsil.

Mööndustega võib neljanda tõusjana ära tuua ka Viisnurga ja Trigoni PD tandemi.Kui aastat alustas Viisnurga aktsia 47,1 kroonil, siis aasta lõpuks maksis Viisnurk koos temast lahti löödud Trigon PD aktsiaga kokku 54,45 krooni (28,95 + 25,50 krooni).

Raskeim löök tabas 2005. ja 2006. aastal investorite ootused haripunkti ajanud Baltika aktsiat, mis kaotas 12 kuuga 47% oma väärtusest. Palju ei jäänud maha juunis börsile jõudnud Arco Vara (-40%).

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt