Kasutatud pakendid saab üle Eesti viia 4800 konteinerisse

03. jaanuar 2008, 13:48

Jäätmeseadus keelab alates 1. jaanuarist
2008 olmejäätmete sortimata kujul prügimäele ladestamise. Eraldi tuleb koguda
vanapaber, pakendjäätmed, biolagunevad aia-ja haljastusjäätmed ning ohtlikud
jäätmed.

Taaskasutusorganisatsioonide teatel on pakendite kogumise üheks võimaluseks kogumiskonteinerid, mida Eestis on kokku 4800. Sinna saab viia klaaspudeleid, alumiiniumpurke ning paber- ja papp-pakendeid, teatas MTÜ Eesti Pakendiringlus.

Pakendijäätmete kogumist ja taaskasutamist korraldavad üleriigiliselt MTÜ Eesti Pakendiringlus ja MTÜ Eesti Taaskasutusorganisatsioon, kes teevad konteinerite tühjendamisel koostööd jäätmekäitlusfirmadega. Mõlemad organisatsioonid näevad, et 2008. aastal tõuseb kogumiskonteinerite arv 5000ni.

Paberpakendi konteineritesse võib panna kõiki puhtaid paberist või papist pakendeid. Segapakendi konteineritesse võib panna kõikidest muudest materjalidest (metall, klaas, plast, kile jne) müügipakendeid - nende konteinerite sisu läheb hiljem sorteerimisele. Suurtesse pakendikonteineritesse ei tohi panna näiteks tetra- ja purepakendeid.

Teavet pakendikonteinerite asukohtadest leiab taaskasutusorganisatsioonide kodulehtedelt www.pakendiringlus.ee ja www.eto.ee. Jäätmete sorteerimise lisateavet leiab ka jäätmekäitlusettevõtete kodulehtedelt.

Avalike konteineritega kogutakse 50 protsenti Eesti pakenditest. Teise poole pakendite kogumist korraldavad klientidelt jäätmekäitlusfirmad.

Teiste jäätmete sorteerimise lahendusi pakuvad Eestis tegutsevad jäätmekäitlusfirmad, kelle käest saavad eraisikud ja ettevõtted tellida oma territooriumile konteinereid pakendite, biojäätmete ja vanapaberi eraldi kogumiseks.

Tootjavastutusorganisatsioonide juhid rõhutasid, et paljudes kohalikes omavalitsustes on korraldamata vanapaberi kogumine, mis on omavalitsuste ülesanne.

Riigikogu võttis detsembris 2007 vastu pakendiseaduse muutmise eelnõu, mille kohaselt suureneb pakendite taaskasutusse ja ringlusse võetavad kogus 2010. aastaks 70 protsendini pakendijääkidest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. January 2008, 13:48
Otsi:

Ava täpsem otsing