Pankrotihaldur sai lõpuks meistervigurdajast jagu

07. jaanuar 2008, 19:37

Harju maakohus lõpetas täna endise
vandeadvokaadi vanemabi Svetlana Balabani pankrotiprotsessi, mis jõudis viimaks
lõpparuande kinnitamiseni.

Pankrotihaldur Tiina Mitt tegeles luksuslikku elustiili armastanud ja oma klientidelt raha välja petnud Balabaniga alates 2005. aasta septembrist. Pankrotti taotles SEB Eesti Ühispangale kuuluv liisingufirma. Balabani ainsa vara, Luise ja Villardi tänava nurgal asuva kolmetoalise korteri enampakkumine nurjus korduvalt. Pikka aega ei õnnestunud pankrotiprotsessi algatada, kuna naine lihtsalt ei ilmunud kohtusse ega võtnud talle ukse taha saadetud kohtukutseid vastu.

Juba enne 2005. aasta sügist oli Balabani korterile seatud kohtulik käsutamise keelumärge ja esimese järgu hüpoteek ASi Eesti Ühispank kasuks. Maksehäireregister oli toona Balabani võlgadest punane. Ta võlgnes nii pankadele, liisingufirmale kui ka telefonioperaatorile. Kinnitamata andmetel algasid makseraskused suurema summa laenamisest Balti Investeeringute Grupilt (BIG).

Pärast tõsiste makseraskuste puhkemist ning advokatuurist väljaheitmist jätkas Balaban juristina. Tema klientuuriks ja võlausaldajateks said lihtsad vene inimesed. Teada on juhtumid, kus Balaban saatis oma ohvrite lõa otsas pidamiseks neile ümbrikuga mulda ja võltsis teiste advokatuuri liikmete nimel dokumente.

Paljud Balabanile suuri summasid laenanud eraisikud ning firmad ei julgenud raha tagasisaamiseks kohtusse minna. Balabani tegevust uuriti ka kolme kriminaalasja raames, kuna ta tavatses rahulolematuid kliente tapmisega ähvardada ning ühel juhul olevat organiseerinud kliendi peksmise.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. January 2008, 19:15
Otsi:

Ava täpsem otsing