Anne Oja • 7. jaanuar 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Medicoveri juhid ostsid firma välisomanikelt välja

Tehingu maksumus on poolte kokkuleppel konfidentsiaalne.

"Tegelik põhjus oli hästi proosaline," märkis Velt. "Kui meie teenustest moodustab 80 protsenti töötervishoiuteenus, siis grupis ei moodusta see 1 protsentigi. Medicoveri grupp on keskendunud laboriteenustele ja haiglatele, aga Eestis on need hästi esindatud," selgitas ta olukorda.

"Arvan, et vastame kõiges omanike ootustele," vastas Velt küsimusele, kas Eesti Medicover täitis kõiki omanike ootusi. Samas tunnistas ta, et kui Medicover Eestisse tuli, võisid omanike ootused praegustest erineda. Eelmine suuromanik tegi investeerimisotsused 1999. aastal. Velt asus Medicoverit juhtima 2002.

"Eeldati mahukamat eriarsti vastuvõttu," täpsustas Velt, "kuid kokkuvõttes oleme kindlasti head tööd teinud."

Eelmise suuromaniku ja Eesti Medicoveri praeguste omanike arvamus läks lahku IT-investeeringute osas. Medicoveri grupp valmistab ette oma

e-haigusloo kasutuselevõttu. Eestis tegeleb digitaalse haiguslooga riik. Sestap leidsid Eesti Medicoveri juhid, et firma vajab spetsiaalset töötervishoiualast IT-lahendust. Seda poleks aga tasunud kõigis grupi ettevõtetes juurutada.

Nüüd tellib Eesti Medicover neile vajaliku IT-lahenduse oma raha eest ning ise riskides. "Meie aastane investeerimisvajadus on 3-5 miljonit krooni," ütles Velt. See raha tuleb firma omavahenditest.

Velt rääkis, et Eesti Medicover maksis grupile ka varem Medicoveri kaubamärgi kasutamise eest. Kogu Medicoveri grupis on teisigi ettevõtteid, mis ei kuulu grupi põhiomanikule. Erinevalt Eesti Medicoverist ei hõlma nende tööpiirkond aga kogu riiki.

Veldi sõnul pole nad lisaraha hankimiseks börsile minekut kaalunud, kuid kindlasti ei saa sellist asja välistada. "Oleme lõpetanud ühe protsessi, mis oli piisavalt väsitav," lisas ta Medicover Eesti väljaostmise kohta. "See võib aga kõne alla tulla siis, kui töötervishoiuteenuste turg peaks plahvatuslikult kasvama."

Praegu hindab Velt töötervishoiuturu mahtu umbes 115-120 miljonile kroonile. "Võrreldes käivete ja tuludega on see väga väike osa, mis ettevõtted töötervishoiule kulutavad," lisas ta.

"Eelolevatel aastatel kasvab Eesti Medicoveri käive ilmselt 10-15%. Majanduse jahenemine seda oluliselt ei mõjuta, oletas Velt.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt