Reisi ise korraldades säästad tuhandeid

11. jaanuar 2008, 09:58

Valmisreisid on mõnusad ja turvalised nagu
lapseistmed, kuigi kaugemad reisid röövivad rahakotist märgatava summa. Kuid
saab ka teisiti!

Jättes kõrvale valmisreiside viimase hetke pakkumised, on reisi ise koostades võimalik säästa tuhandeid kroone. Interneti võimalusi vähekegi tundev inimene suudab mõne tunniga omale koostada unistuste reisi, leides kõigele vastused just õigetelt broneerimis- ja infolehtedelt.

Estraveli turundusdirektor Ruth Laidvee sõnab, et reisija seisukohast on valmispaketi ostmine mugav - saab ühest kohast ja korraga standardse valmistoote ilma planeerimisele palju aega kulutamata.

"Võimalike probleemide puhul vastutab reisikorraldaja kogu paketi ulatuses. Omal käel reisides ei ole olemas ühtset reisikorraldaja vastutust ja seega on ka riskid teoreetiliselt suuremad," ütleb Laidvee.

Laidvee lisab veel, et üksikute reisiteenuste müügil jääb Eesti reisibüroode kasumimarginaal enamasti 10% piiresse, seda on märksa vähem kui näiteks jaekaubanduses.

"Inimtööjõud ja teenindus muidugi maksavad, mistõttu on loomulik, et odavama hinna saab osa tööst ise ära tehes. Keerulisema marsruudi korral võimaldavad aga professionaalse reisikonsultandi oskused sageli leida ka hinnalt soodsama variandi kui reisilemineja internetist," ütleb Laidvee.

Baltic Toursi turundus- ja müügijuht Kristo Krumm sõnab, et kui inimene tahab lennata Tallinnast Londonisse, ei vaja ta muud kui arvutit. "Reisibüroo on aga konsultatsioonibüroo, meie mõte on selles, kui kliendile ei ole reisisoov selge. Klient tuleb ja küsib, meie paneme talle reisi kokku."

Tulevikus näeb Krumm, et reisikorraldus siirdub üha rohkem netti. "Kuid praegu ei saa kindlasti väita, et inimesed oleksid hakanud omale reise rohkem ise koostama."

Krummi hinnangul jagunevad reisijad kaheks, ühed on need, kes liiguvad omal käel rahakotipaksusest olenemata, ning teised need, kes põhimõtteliselt tahavad kindlust reisil.

"Mu naine ütleb, et tema võtab isegi autorendi kõik siit ära, et mitte kohapeal üllatuda," sõnab Krumm.

Embach Toursi juhatuse liige Ester Laansalu sõnul on reisibürood inimestele, kellel ei ole aega kuude kaupa omale marsruuti koostada, kes peavad broneeringute tegemisele kuluvat aega enda jaoks kalliks, kes soovivad kompleksset stressivaba teenust, kes soovivad saada eestikeelset reisiteenust.

"Omapäi reisides võibki reis odavam olla, kuigi sageli kujuneb see ka vastupidiseks. Olen selle ise mitmeid kordi läbi teinud. Paljud pakkumised reisibüroodele on ka tunduvalt soodsamad kui omapäi reisijatele," sõnab Laansalu.

Tasub teada!

650 000 krooni keskmiselt maksab reisifirmale Estonian Airilt lennuki tellimine üheks tšarterreisiks.
30 000 krooni odavamalt on praegu võimalik ise korraldades panna kokku samasugune reis Namiibiasse, mida reisibüroo pakub 66 000 krooni eest.

Lingid, mis aitavad reisi korraldada

Lennupiletid
www.lastminute.com
www.cheaptickets.com
www.bookingbuddy.com
Hotellid, sihtkohad
www.tripadvisor.com

Viisa info
projectvisa.com

Sihtkohtade kirjeldused ja valikud
www.lonelyplanet.com
www.fodors.com
www.trip.ee

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. January 2008, 09:57
Otsi:

Ava täpsem otsing