Silvia Kruusmaa • 13. jaanuar 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Vähiravi erakliinik püüab patsiente

Tallinna Vähikliiniku juhatuse liige Peeter Padrik ütles, et pahaloomuliste kasvajate alast konsultatsiooni, diagnostikat ja ravi pakkuv kliinik on plaanis avada veebruari keskel.

"Ettevalmistustöö on võtnud kavandatust kauem aega," selgitas Padrik, miks kliiniku avamine on esialgu kavandatust poole aasta võtta edasi lükkunud.

Padrik ütles, et üle osta pole nad töötajaid püüdnud. Tööd on planeeritud alustada ühe täiskohaga ja viie osalise töökoormusega arstiga. "Eestis ei saa häid arste hoida madala palga peal. Tahame pakkuda head palka ja pakume ka," märkis ta.

Vähikliinik pole suunatud vaid Eesti klientidele, vaid patsiente loodetakse saada ka teistest Balti riikidest, samuti Venemaalt, pole välistatud ka Soome. "Venemaalt on juba huvi meie vastu tuntud," sõnas Padrik, lisades, et kui kliinik tegevust alustab, tehakse endale reklaami ka nendes välisriikides.

Kliinikul ei ole praegu veel lepingut haigekassaga, kuid Padrik on optimistlik, see leping varem või hiljem sõlmitakse. Algul alustab kliinik oma hinnakirjaga. Kui tuleks leping haigekassaga, ei peaks patsiendid nii palju rahakotti kergendama.

"Probleem on selles, et onkoloogia on seni olnud tsentraliseeritud. Sellist pretsedenti pole olnud ja seetõttu on haigekassa ka meie plaanide suhtes ettevaatlik," selgitas Padrik.

Kliinik kavatseb tegutseda Lääne-Tallinna haigla rendipinnal. Kliinikusse on plaanitud viis ühekohalist palatit.

Kvaliteetne vähiravi peab olema kompleksne, kus omavahel on kombineeritud kirurgiline, kiiritus- ja keemiaravi ning vähihaigete taastus- ja toetusravi.

Vähihaigete suremuse langust on täheldatud eelkõige riikides, kus onkoloogilist ravi osutatakse just vähikeskustes.Vähikeskuse printsiibil on töötanud kaks Eesti piirkondlikku haiglat. Seega ei ole niivõrd oluline kliiniku omandivorm, kui just erinevate vähiravi meetodite esindatus neis.

Tsentraliseeritus on üks haigekassa rahalise ressursi ökonoomse kasutamise võtmeid onkoloogias. Kitsaskohaks Eestis on eelkõige nn hospiitsteenuse kättesaadavus ravimatutele vähihaigetele.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt