Miljardär kaotas usu Ekspressi ja Tallinkisse

Ralf-Martin Soe 17. jaanuar 2008, 14:45

IPO ajal suurim Ekspress Grupi aktsiate
märkija Rustam Aksenenko oli veel eelmisel nädalal Tallinki suuremate
eraisikutest aktsionäride hulgas. Tänaseks on ta haihtunud mõlemast
aktsiaraamatust.

Äsja Eesti kodakondsuse saanud Šveitsis resideeruv Vene päritolu Aksenenko ostis IPO ajal (2007. aasta aprillis) 8125 Ekspress Grupi aktsiat 750 000 krooni eest. Praeguse seisuga pole teada, millal ta aktsiad müüs. Küll aga omas Aksenenko veel eelmisel nädalal 200 000 Tallinki aktsiat (ca 3,4 mln krooni eest). Tõenäoliselt toimus Tallinki aktsiate müügitehing 9. jaanuaril.

Mehel on alles veel Oympic Entertainment Grupi aktsiaid umbes kolme miljoni krooni eest.

Endise vene raudteeministri poeg Aksnenko sai Eesti riigi kodanikuks eriliste teenete eest 20. detsembril 2007. Kaks aastat tagasi kinkis ta Tallinna Ülikoolile Juri Lotmani ja Zara Mintsi arhiivi, millega tagas unikaalse kultuuripärandi jäämise Eestisse. Aksenenko on Šveitsis baseeruva rahvusvahelise investeerimisfirma Finartis asutaja ja juht. Finartis on aktiivne kogu Euroopas ning tema suurimateks projektideks on kinnisvaraarendused Hispaanias, Tšehhis ja Horvaatias.

„Eestis on Finartise suurimaks kinnisvaraprojektiks Estonia Teatri vastas oleva Teatri Maja kaasajastamine. Samuti on Finartisel osalus Eesti juhtivas ravimimüügi ettevõttes – Aktsiaseltsis MAGNUM. Rustam Aksenenko on üks tänapäevase Eesti transiidiäri rajajatest. 1998. aastal asutas ta Eestis transiidifirma – Aktsiaseltsi DBT, millesse investeeris 150 000 000 krooni,“ on kirjas peaminister Andrus Ansipi allkirjastatud 20.12.2007 vabariigi valituse määruses, millega anti Aksenenkole kodakondsus.

2006. aastal kirjutas Eesti Ekspress, et Aksenenko juhitavale investeerimisfirmale Finartis kuulub 27 protsenti Saksa luksusmoefirma Escada aktsiatest. Ekspressi andmetel hindas Saksa uudisteajakiri Focus 2006. aastal Aksenenko osaluse väärtuseks 100 miljonit eurot ehk ligi 1,6 miljardit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. January 2008, 14:47
Otsi:

Ava täpsem otsing