17. jaanuar 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Kaunis kava klassikast

Hooaja alguses tegi orkester debüüdi Euroopa kuulsates kontserdimajades: Berliini Filharmoonias ja Müncheni Herkules-saalis, pälvides nii publiku kui ka kriitika sooja vastuvõtu.

Talvekontserdil esitab orkester kauni kava klassikast noorte muusikute interpretatsioonis: dirigendipuldis Anu Tali ja solistiks noor prantsuse viiulivirtuoos Renaud Capucon.

Kuulus dirigent Claudio Abbado avastas talendika viiuldaja Renaud Capuconi Mahleri Kammerorkestris. Nüüdseks on ta kujunenud Euroopa üheks väljapaistvamaks viiuliartistiks.

"Meie teed Renaud Capuconiga ristusid eelmise aasta septembris, kui olin koos Maksim Vengeroviga tuuril ja Berliinis tuli ta meie kontserdile. Nüüd saab esmakordselt teoks meie soov koos mängida," ütleb Anu Tali.

"Ta on äärmiselt maitsekas ja peenetundeline viiulivirtuoos, tema poognakäsitlus on hämmastavalt meisterlik ja pillikõla on väga-väga ilus," lisab Tali.

Felix Mendelssohni "Viiulikontsert" on Renaud Capuconi üks nn tõmbenumbreid, teos, mida ta on juba lapsena mänginud ja ka salvestanud.

Orkestril on suurepärased vene kontsertmeistrid ja nendega on eriti kindel tunne kulgeda mööda vene repertuaari radu. Mõlemad ettekandele tulevad sümfooniad on vene heliloojate sulest: Sergei Prokofjevi ülipopulaarne 1. sümfoonia "Klassikaline" ja Pjotr Tšaikovski 1. sümfoonia "Talveunelmad".

"Tšaikovski loomingust tuntakse esimest sümfooniat vähem, kuid see on ilus ja armsate meloodiatega teos, mis on kindlasti väärt tundma õppimist.

Mõtlesime, et "Talveunelmad" sobib hästi talvisesse Eestisse," ütles Anu Tali.

Autor: Kersti Inno

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt