17. jaanuar 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Opal tegutseb jälle

John Patrick on prügimäe naabruses elava kirgliku vanakoli korjaja Opal Kronkie kirjutanud vähemalt viie komöödia peategelaseks.

Eelpool nimetatud "Kõik armastavad…" ("Everybody loves Opal") on seeria esimene ning täna lavale jõudev "Opal otsib meest" ("Opal's husband") tõenäoliselt viimane. Näidendeid siduv ainus ühine lüli ongi peategelane, pisut veider kuldse südamega üksik naisterahvas.

"Uba on selles, et suure algustähega Inimesed ei pruugi sugugi seltskonnaajakirja esikaanele sobida," selgitas Vana Baskini Teatri trupijuht Jüri Karindi. Ajastus prügiseaduse ümber puhkenud paanikaga on tema sõnul väheoluline ja täiesti juhuslik.

Esietenduvas lavastuses arvab Opal, et tema sõbranna Rosie kõigi hädade peapõhjuseks on elukaaslase puudumine.

Leidnud ajalehest sobiva tutvumiskuulutuse, astub ta mehekandidaadiga sõbranna nimel kirjavahetusse, kuni saabubki päev, mil toimub tulevase paari esimene kokkusaamine. Millega see kohtumine lõpeb ning mis seiklusi ja sekeldusi see Opalile kaasa toob, saab teada lavastust vaatama minnes.

Peategelase nimi Opal on tähenduslik, kuna tähistab ühtlasi ka poolvääriskivi.

"Opal oleks nagu prügikoll ja eluheidik, tema välimus ja ümbrus ei ole eriti köitev, aga ta ise on väärtus: suure südamega paadunud optimist," selgitas Jüri Karindi. John Patrick näitas selle tegelaskuju varal, et siin maailmas ei pruugi vorm ja sisu sugugi korrelatsioonis olla.

Lavastaja on Vello Janson. Osades Maria Klenskaja, Helene Vannari, Ivo Eensalu, Eva Püssa ja Raivo Mets või Vello Janson.

Autor: Ülle Hallik

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt