Viisitamm annab noortestuudiole 100& 000 krooni

28. jaanuar 2008, 15:34

29. jaanuaril allkirjastavad Pärnu linnapea
Mart Viisitamm ning Endla teatri direktor Ain Roost lepingu, millega Pärnu
linnavalitsus toetab 2008. aasta eelarvest Endla teatri Noortestuudio tegevust
100 000 krooniga.

Toetuslepingule allakirjutamiseks istutakse maha Endla teatri Küüni saalis, kus käivad 31. jaanuaril esietenduva Endla Noortestuudio uue lavastuse "Mirr" peaproovid, teatas teater.

"Linnavalitsuse poolt on see väga tore ettepanek," rõõmustas Endla teatri direktor Ain Roost toetuse üle. Samas on Roosti sõnul noortestuudio toetamine linna poolt ka normaalne nähtus, sest stuudio tööst võtavad osa Pärnu linna lapsed. "Siin saavad teatrihuvilised noored areneda professionaalide käe all ning peale selle, et tegemist on kooliteatriga, on noortestuudio ka koolitus tulevaseks eluks, " toonitas Ain Roost.

Roost märkis, et tegevustoetuse määramisega väärtustab Pärnu linnavalitsus ka Endla teatri eelnevate aastate noortetööd. Endla teatri Noortestuudio on Pärnu Koolteatri järglane ning jätkab traditsiooni, mis sai alguse 1984. aastal Aare Laanemetsa juhtimisel. Peale 16 aastat edukat tegutsemist hääbus Koolteatri tegevus 2000. aastal peale Laanemetsa surma. Endla teatri lavastaja Enn Keerd ning endine näitleja Piret Rauk kutsusid gümnaasiumiealised teatrihuvilised uuesti kokku 2004. aasta sügisel Endla teatri Noortestuudio nime all ning Enn Keerdi juhendamisel on esietendunud kaks menukat lavastust - "Sõbrapäev" 2006. aastal ning "Päikesetõus Volli juures" 2007. aastal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. January 2008, 15:34
Otsi:

Ava täpsem otsing