Riiklik uudisteagentuur otsib õige kodakondsuse ja lisaülesannetega fotograafi

06. veebruar 2008, 20:27

Rohkem kui sada aastat riikliku
uudisteagentuuri staatust nautinud Itar-Tass otsib oma meeskonda Venemaa
kodakondsusega meessoost fotograafi, kel tuleb pildistamise kõrvalt täita teatud
"lisaülesandeid".

Sellise kuulutuse vahendas täna tööjõuportaal HeadHunter. Tähelepanuväärseks muudab kuulutuse see, et reeglina ei nõua ettevõtted oma kuulutustes Vene kodakondust, ehkki siililegi on selge, et suurlinnades eelistatakse kohalikke. Näiteks Moskvas on väljastpoolt regiooni tulnud tööjõud kvoodi all, seda rahvusest olenemata.

Itar-Tassi töökuulutus on aga isegi kohalikku traditsiooni arvestades ülimalt seksistlik. Selles seisab kohe kodakondsusnõude järel: "rangelt mees, lisaülesannetega." Lisaülesannete sisu pole täpsustatud, kuid see võib konteksti arvestades tähendada spioneerimist nii riikliku sise- kui ka välisjulgeoleku kasuks.

Fotograafikandidaadil peab olema kõrgharidus ja 1-3aastane töökogemus. Mis erialal, pole ka ilmselt oluline. Kolmekuulise katseaja palk kuni 1500 dollarit kuus. Sagedased komandeeringud. Ja kõrvalt lisa teenida ei saa, mida viitab märge "pidev töö".

Ega midagi, kaegem Itar-Tassi kodulehele itar-tass.com, saamaks aimu, mida sealse fotograafi elu endast kujutab. Sotsrealism pole maamuna pealt veel kadunud! Esilehel vaatab fotolt vastu täies paraadvormis, kangestunud olekuga Vladimir Putin. Sama foto teises servas seisab sama jäigas positsioonis, ent teistsuguse paraadvormiga mees. Sealsamas on näha ka järgmine fotošedööver. Sellel näeme hetke Itaalia parlamendiistungist punase vaibaga saalis. Kümned tumedates ülikondades, parimates aastates kiilanevad mehed...

Siiski. Itar-Tassi hõlma all on ka selline moodustis nagu Foto-Tass, mis müüb ülesvõtteid ajalehtedele, ajakirjadele, internetiväljaannetele, reklaamiagentuuridele ning mitmesugustele teistele eraettevõtetele. Foto-Tass reklaamib end järgmise pildiseeriaga: meeleolukas massistseen teatrilavalt, võimsad laevad merel, suurfarmi valge-mustakirjud lehad söömas, esiplaanile seatud miilitsamajori paguni taustal sehkendab kolm tõrksa ilmega poisikest, kuklaga vaataja poole istuv insener arvutikuvarile laotunud keerukat skeemi uurimas, kaks tursket sõjaväelast oma haubitsatega.

"20nda sajandi 90ndad aastad - keerukas, kuid huvitav aeg," pajatab Tassi fotokroonika iseendast. Agentuuris mindi üle uutele arvutitehnoloogiatele, regioonides jätkasid kohalikud fotograafid, loodi kogu maad kattev internetiside.

Kui varem oli Tassi fotokroonika monopoolses seisus, siis praegu tuleb tal konkureerida arvukate fotoagentuuride ning fotopankadega. Sellele vaatamata varustab Itar-Tass tänagi suuremat osa Venemaa tsentraalsetest meediaväljaannetest ning pakub fotokroonikat välismaalegi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. February 2008, 19:56
Otsi:

Ava täpsem otsing