AmCredit jätkab Iiri panga filiaalina

Mariliis Pinn 07. veebruar 2008, 14:43

AmCredit Eesti AS-i äritegevus on läinud
üle Iiri suurimale pangagrupile Allied Irish Banksi (AIB), mille tulemusena
jätkab AmCrediti kaubamärgi all Eestis finantsteenuste osutamist Allied Irish
Banksi Eesti filiaal.

AIB on saanud äritegevuse alustamiseks kõik vajalikud tegevusload Eesti ja Iirimaa finantsjärelvalve asutustelt, teatas pank. AmCredit on siiani spetsialiseerunud ainult eluasemelaenude väljastamisele Eestis, Lätis ja Leedus, kuid edaspidi on plaanis laiendada pakutavate pangatoodete hulka. „Täna tegeleme uue strateegia koostamisega Balti turu jaoks,” ütles Allied Irish Banksi Eesti filiaali juht Andrus Tinni. „Niipea, kui see on kinnitatud, oleme valmis seda ka lähemalt tutvustama.”

AIB filiaaliks saamisega ei muutu AmCrediti klientide varasemad laenulepingutes sätestatud laenutingimused ning laenu tagasimaksed toimuvad ikka vastavalt kokkulepitud laenugraafikule. Kõigist AmCredit Eesti ASi senistest klientidest saavad automaatselt AIB kliendid ning iga kliendi teenindamist jätkab tema senine kliendihaldur.

AIB tegevdirektor Balti riikides Rowan Duggan märkis, et AIB soovib kasvatada AmCrediti ärimahtusid. „AIB on tulnud Balti riikidesse, et jääda siia pikaks ajaks. Näeme siinsel turul head potentsiaali, et arendada pikaajaliselt oma pangategevust.”

AIB-l on Balti riikides 13 klienditeenindusbürood 145 töötajaga. AmCredit on oma tegutsemise jooksul Balti riikides väljastanud kokku üle 16 000 kodulaenu. AmCreditil on Eestis esindused Tallinnas, Tartus, Narvas, Jõhvis ja Sillamäel. AIB grupp pakub panga- ja finantsteenuseid peamiselt Iirimaal, USA-s, Suurbritannias ja Poolas. Grupi ettevõtetes töötab kokku üle 23 000 töötaja. AIB grupi varade kogumaht oli 2007. aasta esimese poolaasta lõpus üle 177 miljardi euro.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. February 2008, 14:43
Otsi:

Ava täpsem otsing