Kirjaoskamatu töötas ligi 20 aastat õpetajana

12. veebruar 2008, 21:25

Täielikult kirjaoskamatul John Corcoranil
õnnestus koolis lapsi õpetada tervelt 17 aastat. Ta tuli hästi toime,
ent südametunnistuspiinad sundisid meest siiski lugema õppima.

Kalifornias 17 aastat õpetajana töötanud bakalaureusekraadiga John Corcoran ei osanud lugeda ega kirjutada, vahendas Lenta erruläinud pedagoogi ülestunnistust. Ometi tuli ta hästi toime ning tegeles õpetajaameti kõrvalt kinnisvaraäriga, kus saavutas märkimisväärset edu.

Ameerika telekanali veebilehe 10news.com andmetel kõik sujus, ehkki lapsena pidi Corcoran end klassist klassi vedama, pidevalt valetama, kontrollteste varastama ning neid sõpradel täita paluma.

Algklassides pidasid õpetajad kirjaoskamatut poissi lollikeseks ega takistanud tema üleviimist järgmisse klassi. Hiljem veetis nooruk tunde direktori kabinetis, kuhu kutsuti aru andma ka vanemad. Nood selgitasid poja puudumisi ja pahandusi tema psüühilise ebastabiilsusega.

"Ma ei suutnud lugeda ega kirjutada, kuid "lugesin" süsteemi ning "lugesin" inimesi," meenutas Corcoran. Just sel moel sai ta Texas Western College'ist 1961. aastal bakalaureusekraadi.

Edasi suundus Corcoran Oceanside School District nimelisse keskastme kooli, kus andis 17 aastat "suusõnalist ning näitlikku haridust". Kirjalikke töid aitasid praeguseks juba soliidsesse ikka jõudnud ning halliks läinud meest läbi viia assistendid.

Corcoran tunnistas, et vanuse kasvades hakkas südametunnistus üha rohkem piinama. "Mind kui õpetajat lämmatas, et näe, õpetan lapsi, aga ise ei oska lugeda," ütles ta, "mul hakkas iseenda, meie maa ja kooli pärast häbi."

48aastasena läks Corcoran uuesti õppima. Ta registreeris end salaja ühele kursusele ja õppis aastaga kuuenda klassi tasemel lugema. "Olen lihtsalt optimist, kes ei jäta kunagi lootust, usub võimatusse ning imedesse," kommenteeris mees.

Praegu töötab Corcoran advokaadina ning on spetsialiseerunud haridusküsimustele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. February 2008, 21:24
Otsi:

Ava täpsem otsing