Piret Reiljan • 12. veebruar 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Postimonopolil hirm võistlejate ees

Express Post kuulub võrdselt Hans H. Luige suurosalusega Ekspress Grupile ja Mart Kadastiku juhitavale Eesti Meediale.

Eesti Post on seni omanud monopoli kirjateenuste turul, kuid 2009. aasta jaanuaris avaneb kogu kohalik postiturg.

"Meie esialgne ettepanek Express Posti omanikele oli kokkulepe: meie ajalehti välja ei anna ja teie kirju laiali ei vea," sõnas Eesti Posti juhatuse liige Ahti Kallaste. Ta lisas, et kuna kõik tahavad kõike ise teha, ei jõutud konkurendiga mõistagi üksmeelele.

"Ekspress Grupi ja Eesti Meedia nägemuse kohaselt võiksime kõik Eesti Posti kandes olevad kirjad laiali vedada nendes piirkondades, kus me praegu tegutseme," ütles omakorda Ekspress Grupi suuromanik Hans H. Luik. Kuna Express Post tegutseb magusamates linnades, nagu Tallinn, Tartu ja Pärnu, ei ole Eesti Post sellise pakkumisega nõus.

"Jah, me oleme sel teemal kohtunud ka Eesti Postiga, kuid praegu ühist nägemust meil tuleviku osas ei ole. Eesti Post ei soovi meilt teenust osta ning on olnud huvitatud pigem Express Posti ostmisest," nentis Luik.

Eesti Posti nõukogu liikme Meelis Atoneni sõnul on Express Posti ostmise võimalust küll arutatud, ent konkreetse pakkumiseni pole jõutud.

Luik Express Posti müümist Eesti Postile tõenäoliseks ei pea. "Tugev kaalutlus on see, et lehed saaksid ise kontrollida tugiteenust. Samas olen mõelnud, et kui 2009. aastal tuleks Eesti vabanenud turule Deutsche Bundespost ja lubaks kojutoimetamise käima panna nagu kellavärgi, siis miks mitte," rääkis ta.

Express Posti teise omaniku ASi Eesti Meedia nõukogu liikme Toomas Issaku sõnul ei saa välistada, et tulevikus loovad kaks konkurenti näiteks ühisfirma.

Prantsusmaa riikliku postifirma French La Poste tütarfirma DPD Eesti juhi Tarmo Taela sõnul ootavad nemad huviga postiturule sisenemise mängureegleid.

Saksamaa postifirmale kuuluva ASi DHL Estonia Balti müügijuht Janne Tulvik ei saanud teemat veel kommenteerida, sest tegemist on börsifirmaga.

Võimaliku konkurendina nimetas Eesti Post veel Soome Postile kuuluvat Itellat.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt