Pankadelt võetakse, pankadele antakse

18. veebruar 2008, 15:39

Katarri riikliku investeerimisfondi teade
Šveitsi tuntud panga Credit Suisse aktsiate ostust oli piisav, et koos Euroopa
finantssektori aktsiatega ka Euroopa turud üldiselt ilusasse plussi
vedada.

Aasta algusest kaksteist protsenti kaotanud Dow Jones Stoxx 600 indeks kosus täna keskpäevaks 1,4%. Veebruari esimese täisnädala lõpuks kauples aga ainult finantssektori aktsiate liikumisi kajastav Europe's Stoxx Banks Index peale 17%-list tagasiminekut aasta algusest juba hinna-kasumi suhtel 7,5. Viimase kümne aasta madalaimale tasemele on finantssektori aktsiad viinud USA rämpslaenude tekitatud kahjumimarss ümber maailma. Nüüd tundub aga investorite suhtumine olevat muutunud – iga hinna eest välditud pangaaktsiate praegusi hinnatasemaid nähakse soodsa ostukohana.

Katari ametnike teade lisas siinkohal vajalikku tuge. Samas kõnnitakse endiselt hapral pinnasel – krediidikriis ei ole lõppenud ja keegi ei tea, kust nurgast saabub info, mis ka riskialtimad ostjad jälle ära hirmutavad. Nii teatas täna näiteks Australia New Zealand Banking Group, et krediidituru veresaun pühib ettevõtte kasumikasvu.

Samas võiks pikaajalise visiooniga investor silmad ja kõrvad võimaluste suhtes lahti hoida küll.

Credit Suisse aktsia hüppas 3,2%. Peale panustamise viimati nimetatusse, plaanib Katari riiklik investeerimisfond ka teistesse Euroopa ja USA pankadesse 15 miljardit dollarit suunata.

Ühendkuningriikide suurpanga Barclays aktsia hüppas 6,2% ning sama riigi tagatiseta laenuandja Lloyds väärtpaber 4,2% kõrgemale. Põhjuseks ringi liikivad spekulatsioonid suurtest dividendidest ning finantssektoris vastuvoolu ujuvatest headest majandustulemustest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. February 2008, 15:39
Otsi:

Ava täpsem otsing