18. veebruar 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Peaprokurör sekkus Mandre maksuprotsessi

Peaprokurör Norman Aas vahetas Indrek Mandre ja Rein Lembit Palipea maksuprotsessis riiklikku süüdistajat, uus prokurör Astrid Asi on järjekorranumbrilt juba kolmas.

"Prokurör on tõepoolest vahetunud," kinnitas Harju maakohtu pressiesindaja täna ootamatut prokurörivahetust ning lisas, et uus süüdistaja määrati peaprokuröri enda korraldusega.

Pärast eelmise kohtuistungi kajastamist ajalehes Äripäev pragas riigiprokuratuur ajakirjanikuga, kuna prokuratuuri hinnangul olevat artikkel jätnud lugejale vale mulje. Prokuratuur polnud rahul sellega, et leht nimetas kohtusse kutsutud ning aastate jooksul süüdistuse jaoks olulised detailid unustanud tunnistajaid prokuröri omadeks.

Mandre ja Palipea ligi 20 miljoni kroonine maksuprotsess startis riigiprokurör Piret Paukštyse juhtimisel. Kui Paukštys lapsepuhkusele läks, jätkas tema tööd riigiprokurör Laura Feldmanis. Kriminaalprotsessi ajal on vahetunud ka maksu- ja tolliameti esindaja, kelleks algusaastail oli ABTG (Adonis Baltic Timber Group) maksu-uurimisega vahetult kokku puutunud Meelis Krautmann.

Vahetult pärast maksuametist lahkumist ütles Krautmann protsessi kajastanud ajakirjanikule, et pole välistatud, et kohus mõistab Mandre ja Palipea maksupettuse süüdistuses õigeks.

Põhja ringkonnaprokuratuuri kodulehe andmetel töötab Astrid Asi ringkonnaprokurörina.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt