Kollektsionäär Enn Kunila avab taas maalinäituse

21. veebruar 2008, 17:33

Suurärimehest kunstikollektsionäär Enn
Kunila avab praegu Hiiumaal Kärdlas oma kolmanda kunstinäituse, mis kannab nime
"Paar sammukest rändamise teed."

Vabariigi 90. sünnipäevale pühendatud maalinäituse keskseks teoseks on Läänemaalt pärit kuulsa kunstniku Ants Laikmaa pastellportree Friedrich Reinhold Kreutzwaldist. Tema sulest pärineb jutustus "Paar sammukest rändamise teed," mille Enn Kunila otsustas valida ka näituse pealkirjaks.

„Kreutzwaldi portree laiema publiku ette toomine oli mul juba pikalt südamel," rääkis Kunila. Selle portree ümber koondatud maalide valik avab suurettevõtja hinnangul möödunud sajandi alguse inimeste ja Eesti looduse kõrval ka tähendused, mida kunstnikud maastikule või portreele omistasid.

"Tegemist on kunstiteostega, mis räägivad selgelt kodumaa armastusest ja usust meie rahva edasikestmisse. Vabariigi 90. sünnipäev tundus väga õige aeg nende tööde avalikuks väljapanekuks," märkis Kunila pressiteate vahendusel.

Lisaks Laikmaa Kreutzwaldi portreele saab näitusel nautida kümmetkonda portree- ja maastikumaali 20. sajandi algusest ning keskpaigast. Maalide autoriteks on Konrad Mägi, Paul Raud, Adamson-Eric, Roman Nyman ja teised. Kõik reprod on koondatud näituse kataloogi.

Ärimaastikul tegutseb Enn Kunila NG Investeeringute juhatuses ning on ASide Liviko ja Tallinna Kaubamaja Kinnisvara nõukogu esimees. Seejuures veab Kunila ka Eesti Kunstimuuseumi Kunstisõprade klubi.

Maalinäitust saab vaadata 30. aprillini Hiiumaa Muuseumi Pikas Majas Kärdlas, Vabrikuväljak 8.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. February 2008, 17:44
Otsi:

Ava täpsem otsing