2. aprill 2008 • 3 min
Jaga lugu:

Hiiu pansionaat sõelub investoreid

Eelmisel aastal uksed avama pidanud Hiiu pansionaat on aja ja rahahädas, vaagimisel on otsused, kas võtta pangast laenu või lüüa käed välisinvestoritega, või teha mõlemat.

Eelmise aasta sügisel 120 kohaga uksed avama pidanud Hiiu pansionaadi ehitus on pooleli ning hetkel sõelutakse võimalikke investorite variante. “Hiiu pansionaadi hoonele on väljastatud uus ehitusluba, hoone on ümber projekteeritud hooldekoduks, ümberehitus on valmis, kuid siseviimistlus on pooleli,” kommenteeris pansionaadi praegust seisu üks omanik Tiit Laja.

Ometi pole pansionaat Laja sõnul hetkel rahahädas. Käimas on läbirääkimised välisinvestoritega ning kaalumisel on ka võimalik pangalaen. “Pigem oleme ajahädas. Välisinvestoritega läbirääkimised on väga aeganõudvad. Samas ei saa me enne kindlaid kokkuleppeid ehitust jätkata, sest lähtuvalt investori soovidest võib kontseptsioonis ja seega ka ruumilahenduses tulla veel muudatusi,” märkis Laja ning lisas, et äriplaanis oli algusest peale arvestatud investori kaasamisega. “Kuid pooltel on omad huvid ning läbirääkimisprotsessid ja oma huvide kaitsmine on aeganõudev,” lisas ta.

Pansionaadis kohtade soetamisest on huvitatud ka Tallinna linn. “Meil ei ole plaanis pansionaati rahaliselt toetada. Võimalik aga, et me ostame sinna mingil määral kohti eakatele inimestele, sest Nõmme on hubane ja armas piirkond,“ kommenteeris linnavalitsuse nõunik Liina Oja.

Laja sõnul ollakse linna soovi korral nõus hoonet osaliselt ka ümber kohandama. “Oleme valmis hoonet osaliselt ümber kohandama vastavalt linna vajadustele. Meil on täna eellepingud ette valmistatud 55 soovijale ja kui linn soovib osta kohti linna eakatele, siis on need broneeritud juba enne hoone valmimist. Tegemist on ju väga kena hoone ja miljööväärtusliku alaga,” märkis ta ning lisas, et kui linn soovib, siis saavad nad muu teenuspinna arvel juurde teha veel 27 kohta. "Hetkel plaani pealt vaadates tuleb meil pansionaati praeguse seisuga 210 kohta," lisas Laja.

Investorite huvi on antud projekti vastu Laja sõnul olnud suur, kuid läbirääkimistelaua taha on jäänud vaid konservatiivseimad välisinvestorid ning pika otsustamisprotsessiga fondid. “Eesti investorid loodavad raha kiiremini keerutada riskantsemates, kuid tulusamates projektides. Loomulikult eelistaksime, et raha jääks koju,” lausus ta.

“Halvimal juhul kaotame aega ja aeg on raha. Ühe koha omahind kallineb iga päevaga. Samas on pansionaadi kohti kiiresti ja kohe vaja, sest nõudlus on väga suur,” märkis ta.

Kui investoritega jõutakse lähiajal lõplikule kokkuleppele, siis avatakse hoone Laja sõnul kolme või maksimaalselt nelja kuu pärast. Võimalike välisinvestorite pealt pole ta aga nõus saladuseloori kergitama. “Investorid on olemas, küsimus on vaid hinnas ja tingimustes. Ka pank on teinud ehituse lõpetamiseks sobiva pakkumise, kuid ma ei räägi tuleviku vormis, räägin asjadest, mis on juba tehtud,” võttis Laja teema kokku.

Hiiu pansionaadi eestvedajad on ettevõtjad Tiit Laja ja Tõnis Arro, kellele kuuluv Hermes Projektijuhtimise OÜ omandas mullu pansionaadi hoone ja 6500-ruutmeetrise kinnistu YIT Ehituselt. Koos kinnistu ostule lisanduvate ehitustöödega kujuneb projekti ligikaudseks maksumuseks 130 miljonit krooni. Pansionaadi sisearhitektideks on Janne Maal ja Kadri Kalvet sisekujundusettevõttest InDoors OÜ.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt