Omanikud võitlevad maamaksu vastu kohtus

15. aprill 2008, 16:01

Koduomanikke ühendav Eesti Omanike Keskliit
pöördus hiljuti maja- ja korteriomanike poole üleskutsega vaidlustada oma
maamaksuteade, nüüd on mitmed koduomanikud pöördunud halduskohtusse
maamaksu põhiseaduslikuse hindamiseks, teatab liit.

Eesti Omanike Keskliidu peasekretäri Taavi Madiberki sõnul jätkavad koduomanikud koostöös maksumaksjate liduga maamaksuteate vaidlustajatele tasuta juriidilise konsultatsiooni pakkumist, vajadusel tasudes täielikult ka koduomanike kohtukulud.

“Tegemist on teedrajava vaidlusega kodanike põhiõiguste tagamisel," teatas Madiberk, lisades, et seoses keskonnaministeeriumi lähiaastatel plaanitava maade ümberhindamisega võib vaidlus omada perspektiivis väga tõsiseid tagajärgi tuhandetele koduomanikele, mitte ainult Tallinnas, vaid üle Eesti.

Koduomanikud ei sea kahtluse alla, et riigikogul on põhiseadusest tulenev pädevus kehtestada ja koguda makse. “Maksud on kahtlemata vajalikud avalike teenuste finantseerimiseks ning nendeta ei oleks riik võimeline oma funktsioone täitma. Kuid maksud ei tohi ebaproportsionaalselt piirata põhiõigusi. Maamaks klassikalise omandimaksuna ei tohi sundida inimest enda omandist, veelgi enam aga kodust loobuma panna,” sõnas Madiberk

Tänaseks on kampaania "Kodu maamaksust vabaks" raames omanikud.ee portaalis kogutud juba üle 7000 kontrollitud allkirja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. August 2008, 15:13
Otsi:

Ava täpsem otsing