Kristiina Ojuland sai teada, et Küpros ei kuulugi Schengeni viisaruumi

17. aprill 2008, 14:16

Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland tegi
täna hommikul välisminister Urmas Paetile jõulise avalduse, kus nõudis
välisministeeriumi sekkumist olukorras, kus Küprose võimud nõudsid Eesti
elamisluba omavalt isikult piirilt viisat.

Nimelt nõutud korvpallimeeskonna Tartu Ülikool Rocki ühelt liidrilt, grusiinist mängujuhilt Giorgi Tsintsadzelt üleeile Küprosel Larnaca lennujaama piiripunktis viisat, kuigi tal on olemas Eesti elamisluba ja ID-kaart.

„Ei ole võimalik, et üks Schengeni ruumiga liitunud Euroopa Liidu riik rikub Schengeni ruumi põhimõtteid. See on ennekuulmatu, tahaks loota, et tegemist polnud mingi tahtliku aktsiooniga, vaid Küprose piirivalvurite ebakompetentsusega," seisab Ojulandi tänahommikuses avalduses.

Vaid napp tund hiljem saabus Ojulandi kontorist uus pressiteade, milles seisis: "Pressiteates on viga. Küpros Schengeni ruumi veel ei kuulu."

Veel natukese aja pärast vabandas riigikogu aseesimehe nõunik Aarne Veedla tänase pressiteatega tekitatud segaduse pärast. "Pressi edastatud avalduse, mis puudutas Küprose piiril Eesti elamisloaga isikult viisa nõudmist, koostas ja edastas Aarne Veedla. Aarne Veedla kinnitab, et on vabandanud juba ka Kristiina Ojulandi ees eksliku sisuga pressiteate poolt tekitatud segaduse pärast," seisis teates. "Varasemates pressiteadetes olnud viide Küprose kuulumisel Schengeni ruumi oli pressiteate koostaja, allakirjutanu viga, kes ei kontrollinud fakte üle."

Küpros jäi Euroopa Liidu riikidest Schengeni tsoonist veel välja, kuna palus ühinemiseks endale aasta ajapikendust.

Europarlamendi liige Katrin Saks kirjutab oma blogis, et ebakompetentsusega esineb siin mitte Küprose piirivalvur, vaid endine välisminister Ojuland, kuna teatavasti liitub Küpros Schengeni õigusruumiga 1. jaanuaril 2009. "Antud kirjaga demonstreerib Ojuland piinlikult, et arvab, nagu kuuluks Küpros Schengeni ruumi," kirjutas Saks. "Analoogset bravuuri, kuid ka ilmset võhiklikkust sisaldasid Kristiina Ojulandi väljaütlemised nädal tagasi selle kohta, et sotsiaaldemokraadid peavad Euroopa Parlamendist kaduma."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. June 2008, 19:37
Otsi:

Ava täpsem otsing