K-kohukese meestel meediaäri Soome ekspeaministriga

Mariliis Pinn 02. mai 2008, 11:36

Reklaami- ja meediaärimehed Mark Eikner ja
Paavo Pettai laiendasid bisnist Soome, kus nende äripartneriteks on Soome
ekspeaminister Esko Aho.

Skandaalse K-Kohukese ja Keskerakonna reklaamikampaaniate loojatena tuntust kogunud Eikner ja Pettai käivitasid aprillis Soomes uue e-meediaagentuuri Media Contacts, kirjutas Toivo Tänavsuu oma Äri- ja IT-uudiste ajaveebis. Pool firmast kuulub eestlastele ning Prantsuse meediakontsernile Havas. Teine pool on Soome digitaalturunduse agentuuri Nitro kontrolli all. Nitro omanikeringis figureerivad teiste hulgas Soome ekspeaminister Esko Aho ning suurärimees, Rannila kontserni endine omanik Kari Rannila.

Eikneri sõnul tegeleb Media Contacts elektroonilise meedia reklaamlahenduste ja strateegiate välja töötamise ja elluviimisega. "Internet ja kogu e-meedia on kõige kiiremini kasvav meediaharu ja selle osakaal ettevõtete kommunikatsioonis kasvab jätkuvalt. Media Contacts pakub uusi ning mõõdetavaid interakiivse meedia kanaleid ja lahendusi nagu otsinguturundus, WAP, sotsiaalvõrkude kampaaniad jms," ütleb ta.

12 aastat tagasi reklaamiäriga alustanud ning agentuuride IDEA ja EuroRSCG juhtfiguuridena tuntud Eikneri ja Pettai ärihaardes on tänaseks kokku ligi 15 meedia- ja reklaamifirmat Baltikumis ja Soomes. Möödunud aastal ulatus firmade kogukäive Eikneri sõnul 350 miljoni kroonini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. May 2008, 11:34
Otsi:

Ava täpsem otsing