Ministeerium saatis kooskõlastusringile lisaeelarve eelnõu

12. mai 2008, 20:57

Rahandusministeerium saatis täna
kooskõlastusringile 2008. aasta lisaeelarve eelnõu projekti, teatas ministeerium
oma pressiteates.

Lähtudes muutunud majandusolukorrast, tekkis valitsussektori eelarve tasakaalu saavutamiseks vajadus täiendavalt kulusid kokku hoida ning saada lisatulusid 3,1 miljardi krooni ulatuses.

”Valitsus on võtnud eesmärgi hoida valitsussektori eelarve tasakaalus, mistõttu lisaeelarve koostamine oli vajalik ja mõistlik samm,” sõnas rahandusminister Ivari Padar.

Lisaks eelpool nimetatud kulude kokkuhoiule sisaldab eelnõu projekt ka muutusi prognoositavates maksulaekumistes. Riigieelarve eelnõu projekti tulude kogumahtu vähendatakse 6,1 miljardi krooni võrra, millest peamise osa moodustab maksude, eelkõige käibemaksu plaanitust väiksem laekumine.

Seoses tulude vähenemisega tuli 2008. aasta lisaeelarves kokku hoida ka kulusid. Sellest 2,2 miljardit krooni moodustab põhiseaduslike institutsioonide, riigikantselei ja ministeeriumide plaanitud kulude kokkuhoid ning 1 miljard krooni tuludest sõltuvate kulude vähendamine. Lisaks on arvestatud kulude katteks 2008. aasta planeeritud valitsussektori eelarve ülejääk.

2008. aasta riigieelarve seaduse muutmise eelnõu on kavas esitada valitsuse istungile 15. mail. Kuna eelnõu on alles kooskõlastamisringil, võib sellesse tulla veel täpsustusi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. May 2008, 21:08
Otsi:

Ava täpsem otsing