Hille Tressum • 22. mai 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Tallink Takso peibutab luksuse ja krõbedama hinnaga

Silmipimestavalt säravad Tallinki taksod vallutavad pealinna. Uus tulija loodab kliente püüda laitmatu teeninduse, turvalisuse ja luksusautodega. Kilomeetri eest tuleb välja käia ligi 11 krooni ning sisseistumise eest ligi 50 krooni.

26. mai varahommikul lisandub muidu hallivõitu Tallinna killuke päikest. Nimelt just sellel kuupäeval hakkavad mööda linna vurama kollased Tallink Takso Audid ja B-klassi Mercedesed. Sõit luksusautos kergendab reisja rahakotti 10.90 iga kilomeetri kohta ning autosse sisseistumine maksab 48 krooni.

Turuletuleva takso eeliseks on uhiuued autod, sõbralik klienditeenindus ning silmailu pakkuv ühtne töövorm. Kokku võib linna peal ja selle lähiümbruses näha 52 kollast taksot, mida juhivad mustadesse pükstesse, kollastesse särkidesse, kas siis triik- või polosärkidesse ning sinistesse fliisidesse riietatud juhte. Siinkohal tuleks märkida, et 14% taksojuhtidest on naised, mis Tallink Takso juhatuse liikme Alger Holzmanni sõnul näitab naiste küllaltki suurt huvi taksojuhi töö vastu.

Praeguseks hetkeks on ettevõte tööle võtnud 120 inimest, kellele lisandub järgmise nädala kolmapäevast veel 28 värskelt koolitatud taksojuhti. Tallink ei kavatse piirduda 52 autoga. Sügisel lisandub veel 15 Audi A6 ning terve hulk B-klassi Mercedeseid. Aasta lõpuks laieneb taksopark 90-100 autoni.

Holzmanni sõnul edestavad Tallinki taksod konkurente turvalisuse ning hea hinna ja kvaliteedi suhtega. Lisaks sellele on peagi tööd alustavad taksojuhid läbinud hulganisti koolitusi, sealhulgas ka sõidukoolituse.

Kindlasti on kõik taksosõitjad kokku puutunud higi järgi lõhnavate taksojuhtidega. Holzmann lubas, et Tallink Taksos seda ei juhtu, kuna taksojuhid varustatakse pesemisvõimalusega. Holzmanni sõnul pestakse ka taksosid peaaegu iga vahetuse lõpus.

Kõik Tallinki taksod töötavad diiselkütusel, neil on must nahksisu ning automaatkäigukast. Lisaks sellele ei sunnita reisijaid kuulama taksojuhtide ja dispetšerite omavahelist suhtlust, kuna tellimused edastatakse GPRSsüsteemi vahendusel.

Tallink taksosid käis tervitamas ka Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli. Ta ütles, et Tallinki taksod on esimesed, mis eristuvad kvaliteedilt selgelt ülejäänud taksomajandusest. Vastuseks küsimusele, kas Tallinna taksoturule Tallinki taksod üldse mahuvad, tõdes abilinnapea, et suurt ruumi uuele tulijale ei ole.

„Taksoturul on suhteliselt kitsas, aga uued tulijad suruvad nõrgemad välja. Meil oleks hea meel, kui uusi korralike taksofirmasid tuleks veelgi, muutes meie tänast taksoteenindust märksa ilusamaks,“ rääkis Mutli.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt