Stelmach: Keskerakond jätab tõbised tallinlased ööseks tänavale

Mariliis Pinn 12. juuni 2008, 19:06

Kommenteerides Tallinna Linnavolikogu
keskerakondliku enamuse tänast otsust mitte eraldada täiendavaid rahalisi
vahendeid valveapteegile, mis võimaldaks avada apteegi uksed abivajajatele ka
öösel, ütles eelnõu algatanud linnavolinik Nikolai Stelmach (IRL), et linnavõimu
keeldumine vaid mõnesaja tuhande krooni eraldamisest on märk linnakassa raskest
rahalisest olukorrast.

„Linnapea on avalikkust korduvalt rahustanud, et Tallinna eelarvega on kõik parimas korras,” märkis Stelmach, teatas linnavalitsus. „Kuid olukorras, kus ei nõustuta kahekordistama pelgalt 360 000 krooni suurust linnapoolset toetust ööapteegile, et viimane saaks palgata turvamehed ja lasta tõbised tallinlased luugi tagant müügisaali, on nähtavasti õigus neil, kes räägivad Tallinna pankrotist.”

Et Tallinna rahaline seis võib olla hullem kui avalikkusele paista lastakse, kinnitab ka tõsiasi, et linnavalitsus nõudis Kaitseliidult ligi 60 000 krooni Võidupüha paraadi korraldamise eest. Stelmachi hinnangul on Savisaare linnavalitsusel näpud nii põhjas, et isegi sellised summad, mis on linnaeelarve mahtu arvestades marginaalsed, tekitavad linnavalitsejates kõrgendatud emotsioone – vastavalt sellele, kas raha tuleb välja käia või saab seda sisse nõuda.

„Keskerakonna võimulolekut iseloomustab alati ja igal pool pillav suhtumine maksumaksja rahasse – nii, nagu Pärnus, nõnda ka Tallinnas,” lausus Stelmach. „Linnakorterite odavmüük, Kalevipoja kuju ning Tallinna munitsipaaltelevisioon tingivad selle, et palavikus ja valudes vaevlevad linnakodanikud, kes vajavad endale või oma väikestele lastele õhtul või öösel ravimeid, jäetakse edaspidigi pimeduse, vihma, tuule ja külma meelevalda sappa seisma.”

Linnavolikogu istungil peetud kõnes pidas pealinna valveapteegis toimuvat luugikaubandust inimväärikust mitteaustavaks ja aeganõudvaks ka tunnustatud meditsiinispetsialist, linnavolinik Peeter Mardna.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. June 2008, 13:58
Otsi:

Ava täpsem otsing