Soomes plaanitakse alandada makse rohkem kui algselt plaaniti

15. juuli 2008, 18:36

Soome valitsus plaanib peaminister Matti
Vanhaneni sõnul oma ametiaja lõpuks vähendada tulumaksu rohkem kui algselt
plaanitud oli.

Soome peaministri Matti Vanhaneni sõnul peab seoses inflatsiooniriskiga väga täpselt välja arvutama, kuidas jagada maksukärbet 2009. ja 2010. aasta vahel. Seega ei ole ta nõus koalitsioonipartneritega, kes soovivad teostada kogu maksukärpe järgmise aasta jooksul, vahendas Turun Sanomat.

Suuremat diskussiooni on põhjustanud küsimus, kas rõhutakse antud muudatustega väikese- ja keskmise sissetulekuga inimestele või käsitletakse maksude suhtes kõiki võrdselt. Peaminister leiab, et selles suhtes saadakse kindlasti kokkuleppele. Peaminister leiab, et veel on vaja leida meetod, kuidas väikestes ettevõtetes ära hoida tulumaksude ümber kandmine ettevõtlusmaksudesse. Plaan alandada toidule lisatavat käibemaksu enne selleks kokku lepitud aega ei pea Soome peaminister mõistlikuks, kuna selle toomine ettepoole ei oleks eriti tõhus meetod inflatsiooni vastu. Vanhaneni sõnade järgi on riigisiseste meetmetega suhteliselt keerukas kuna hinnasurve tuleb välismaalt.
Järgmiseks etapiks võitluses inflatsiooniga peab ta järgmiste palgakokkulepete mõõdukust, mis hakkavad oma mõju avaldama mõjuma 2010. aastal. Läbirääkimised algavad tööandjate, töövõtjate ja valitsuse vahel käesoleva aasta 3. septembril.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. July 2008, 18:40
Otsi:

Ava täpsem otsing