Gruusia: Putin tahab kontrollida meie energiatransiiti

11. august 2008, 14:52

Gruusia presidendi Mikheil Saakaðvili sõnul
on Venemaa tegevuse eesmärgid suuremad kui Lõuna-Osseetia, nimelt tahab Venemaa
kontrollida Gruusiat läbivaid energiatarneid.

Gruusia president Mikheil Saakaðvili teatas, et praegu toimub Gruusia linnade „laialdane pommitamine“ ning umbes 500 Vene tanki tegutseb riigi aladel, vahendas Bloomberg.

"Me tahame ja me vajame kohest vaherahu," ütles Saakaðvili tänasel telepressikonverentsil ajakirjanikele, lisades veel, et ta võttis vastu iga punkti rahuettepanekus, mille täna esitas Prantsuse välisminister Bernard Kouchner.

"Praegu on umbes 25 000 Vene sõdurit mobiliseeritud. Surma on saanud hiigelsuur hulk tsiviilohvreid," ütles ta ning lisas samas, et Gruusia väed on tekitanud väga suuri kaotusi Vene vägedele.

Saakaðvili sõnul ei ole sõda mitte Lõuna-Osseetia pärast: "See, mis toimub, on palju suurem kui Lõuna-Osseetia. Selle eesmärgiks on kontrollida Gruusiat läbivaid energiatarneid," ütles ta. "See on selleks, et hirmutada kõiki siin piirkonnas."

Saakaðvili sõnul on tegemist kõige hullema õudusunenäo stsenaariumiga, lisades, et Gruusiasse sisse liikuvad Vene tankid tõstatavad küsimuse, kas liigutakse tagasi 19. sajandisse või kiviaega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. August 2008, 15:57
Otsi:

Ava täpsem otsing