Aasmäe kirjastusel endiselt riigi ees miljonivõlg

Hille Tressum 13. august 2008, 15:42

Eesti Entsüklopeediakirjastus on
Krediidiinfo andmeil maksu- ja tolliametile endiselt üle miljoni krooni
võlgu.

Nädal tagasi kirjutas Äripäev, et Hardo Aasmäe osalusega ettevõte on riigile võlgu 838 083 krooni, lisaks veel kogunenud intressivõlg. Toona rääkis Aasmäe aripaev.ee-le, et võlgnevus maksu- ja tolliameti ees on tekkinud investeeringutest. "See lahendatakse paari nädala jooksul, oleme palju investeerinud, mina praegu probleemi ei näe," rääkis Aasmäe siis.

Täna hommikul saatis murelik kirjastuse aktsionär ja Tallinna Tehnikaülikooli geoloogia instituudi vanemteadur Anto Raukas Äripäevale kirja, kus nõudis ettevõte juhilt Alvar Ildilt selgitust, miks ei ole ettevõte seni avaldanud möödunud aasta auditeeritud majandusaruannet ning kas ettevõte nõukogul on reaalne plaan, kuidas olukorrast välja tulla.

“Juhatuse, nõukogu ja selle esimehe asjatundmatu ja hoolimatu juhtimise tõttu hakkab meie kirjastusmaailmast kaduma kunagine Eesti parim kirjastus, millest peaks igal haritud inimesel olema kahju. Vastavalt Äriseadustikule planeerib nõukogu aktsiaseltsi tegevust ja korraldab aktsiaseltsi juhtimist ning teostab järelevalvet juhatuse tegevuse üle. Maksehäireregistri raporti põhjal on firma võlg riigi ees ületanud miljoni krooni piiri (952 873 krooni, lisaks intress), millele lisanduvad veelgi suuremad firma võlad asutuste ees, sealhulgas välisfirmade ees, mis häbistab Eesti kirjastajaid,” kirjutas Raukas.

Tänase ehk 13 augusti seisuga on kirjastuse maksuvõlg riigi ees 941 922 krooni, lisaks veel intressivõlg. Kui võtta aluseks Anto Raukase välja toodud maksuvõlg, on ettevõte asunud oma võlga kustutama ning tasunud 10 951 krooni.

Uurides maksu- ja tolliametilt, kas kirjastus on ametiga ajatamisgraafiku sõlminud, vastas pressiesindaja Priit Rumi ametikohustuste täitja Triin Küttim eitavalt.

Küsimusele, kas kirjastuse poolt on tegemist juhusliku maksega, sõnas Küttim: “Maksumaksja kohus on oma võlgnevus tasuda. Hinnangu andmine, kas sellise summa tasumine on kaootiline või mitte, ei ole maksu- ja tolliameti tegevus.“

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. October 2008, 13:32
Otsi:

Ava täpsem otsing