Gruusias kannatanute toetuseks kogutud annetused purustavad rekordeid

18. august 2008, 16:43

Eesti Punane Rist on nädala ajaga kogunud
Gruusia relvakonfliktis kannatanute abistamiseks üle kahe miljoni krooni, mis on
nii lühikese ajaga kogutud summadest seniajani suurim.

Kokku oli Punase Risti töötaja Riina Kabi kinnitusel Gruusia relvakonfliktis kannatanute tarbeks annetajaid tänase päeva kella kolmese seisuga 2350, sealhulgas nii füüsilised kui ka juriidilised isikud. „Täna kella kolmese seisuga on kogutud annetusi 2 137 869 krooni ja see summa on kogutud nädala ajaga. Möödunud nädala esmaspäeval kell 10 läks lahti,“ märkis Kabi.

„See on lühikese aja kohta väga suur summa. Tsunami annetusi koguti küll üle kolme miljoni, kuid see kestis mitu kuud. Ja Beslani jaoks korjasime 1,5 miljonit krooni, kuid see kestis kah mitu kuud. Kuid Gruusia puhul on nädal aega ja summaks üle kahe miljoni krooni – no kuulge, see on väga hea näitaja!“ oli Kabi kuuldavalt rahul laekunud annetustega.

„Arve on avatud nii kaua kuni annetusi laekub, hetkel me ootame veel kohalike omavalitsuse annetusi. Täna tuli ära Võru annetus, kuid pole tulnud veel Pärnu oma, ootaks nemad ka ära. Nad lubasid 50 000 krooni annetada, see on suur summa, ootaksime selle ka ikkagi ära,“ lisas Kabi.

Eraisikute puhul on tüüpilisemateks annetatud summadeks olnud Kabi sõnul 1000, 1500 ja 2000 krooni. „Eks neid summasid ole igasuguseid olnud, ka 200 krooni on annetatud. Kuid küsimus pole ju summas, eks igaüks annab nii, kuidas ta saab ja mõnele on 100 krooni sama suur summa kui teisele 5000 krooni, põhiline on inimese tahe ja arusaamine. Kuid haruldaselt aktiivne on see annetuste laekumine küll olnud,“ lausus Kabi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. September 2008, 14:39
Otsi:

Ava täpsem otsing