Euroopa Komisjon annab Gruusiale 5 miljonit eurot humanitaarabi

22. august 2008, 16:25

Euroopa Komisjon eraldas täna viis miljonit
eurot humanitaarabiks Gruusia-Vene konfliktis kannatada saanutele. Raha eraldati
komisjoni humanitaarabi haru ECHO kaudu.

Rahaeraldis tuli lisaks miljonile eurole, mille komisjon andis pärast konflikti puhkemist 10. augustil, teatas Euroopa Komisjoni esindus Eestis.

Euroopa Komisjoni arengu- ja humanitaarabi volinik Louis Michel ütles, et Euroopa Komisjon tegutses kiiresti ja kohe pärast konflikti puhkemist eraldas esimese summa. Nüüd lisab komisjon raha pärast olukorra hindamist ja partneritega konsulteerimist.

"Meie humanitaarabi andmise kõige tõsisemaks takistuseks on juurdepääs konfliktist puudutatud piirkondadele," ütles Michel ning kutsus Venemaa võime üles kindlustama humanitaarabi töötajate ohutu ja täielik juurdepääs abivajajatele.

Komisjoni lisatoetus hõlmab toiduabi, peavarju, vett, riideid, tekke, hügieenivahendeid, ravimeid jms. Lisaks on rahaabi mõeldud piirkondade miinidest puhastamiseks ja elanikkonna, eelkõige laste, teadlikkuse tõstmiseks miinidega seotud ohtudest.

ECHO eksperdid jäävad piirkonda hindama abivajadusi ning koordineerima komisjoni tegevust teiste humanitaarabi andvate organisatsioonidega.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. August 2008, 16:25
Otsi:

Ava täpsem otsing