Lõuna-Osseetia võimud hoiavad grusiine pantvangis

18. august 2008, 17:56

Lõuna-Osseetia võimud hoiavad
Tshinvalis pantvangis 131 Gruusia tsiviilisikut, kes on tänavatelt kokku
korjatud ning kohaliku siseministeeriumi peakorterisse kinni
pandud.

Osseedid võtsid grusiinid pantvangi üsna kiiresti peale vaenutegevuse algust. Praegu hoitakse vange lootuses vahetada neid osseetide vastu, keda konflikti ajal röövisid väidetavalt Gruusia sõdurid, kirjutab The Guardian.

Lõuna-Osseetia peaprokurör Taymuraz Khugayev teatas,et pantvangidest umbes pooled on naised ning nende hulgas on ka üks 12aastane tüdruk. Suurem osa kinnipeetututest on 7. augustil Tshinvalis elanud Gruusia võõrtöölised.

The Guardiani ajakirjanikud said ühe pantvangiga ka rääkida. Kolm sõdurit tõid vangi ajakirjanike juurde tänavale. „Mina olen Tamaz Barbikadze, grusiin,“ ütles ta, seletades, et töötas Tshinvalis viimased kaks aastat insenerina.

Eile ütlesid Gruusia valitsusametnikud, et nad olid teadlikud pantvangide olukorrast. Parlamendiliikme Koba Subeliani sõnul tahavad osseedid pantvange vahetada, kuid Gruusial pole pantvange vastu anda.

69aastane Barbikadze võeti kinni 8. augustil, kui ta tänaval kõndis. Kinnivõtjad küsisid, kas ta on sooritanud mingi kuriteo. Eitavalt vastanud Barbikadze lisas, et aitas ehitada spordikeskust ning on on rahumeelne inimene. Seejärel süüdistas Barbikadze kinnipidajate rahustamiseks kõiges Gruusia presidenti. Küsimusele, kas teda on pekstud, vastas ta: “Keegi pole mind sõrmeotsagagi puutunud." Kui ajakirjanikud küsisid aga teiste vangide kohta, vastas ta täpselt samade sõnadega.

Osseetia siseministeeriumi töötajad keeldusid ajakirjanikke sellesse ruumi laskmast, kus inimesi kinni hoitakse. Khugajevi sõnul peetakse inimesi kinni vastavalt sõjaseadusele, et kaitsta neid kättemaksurünnakute eest. Peaprokurör ütles, et vangide üleandmises on püütud kokku leppida nii rahvusvaheliste organisatsioonide kui ka otse Gruusia võimudega, kuid Tbilisi olevat keeldunud koostööst.

Khugajevi andmetel röövisid Gruusia väed Tshinvalist lõuna pool umbes 500 osseeti. Uuritakse ka ühe noore naise röövimist Khrtagurovo külast. Rahvusvaheliste seaduste kohaselt ei tohi sõdivad pooled tsiviilisikuid pantvangi võtta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. August 2008, 14:16
Otsi:

Ava täpsem otsing