Paet: Iraagis on rünnakuid 80% vähem

18. august 2008, 15:37

Välisminister Urmas Paet käis mõned päevad
tagasi visiidil Iraagis ning tema sõnul võib öelda, et riigis on rünnakuid ja
konflikte 80% vähem.

„Kohalikud olud olid keerulised, kuid Iraagis on viimase poole aasta jooksul julgeolekuolukord paranenud, rünnakuid ja intsidente 80% vähenenud. Võib öelda, et need on 2004. aasta esimese poole tasemel. Iraagi poliitilised jõud on suutnud suures plaanis kokku leppida,“ lausus Paet tänasel välisministeeriumi pressibriifingul.

„Iraagi kindralite enda sõnul on nende armee kõvasti arenenud ja nad on võimelised ise operatsioone läbi viima. Kuid vaadates praegust olukorda konkreetses piirkonnas, kus meie sõdurid koos USA sõduritega on, peaksime oma missiooniga jätkama. Ka Iraagi välisministri sõnul oleks vajalik, et Eesti väed jätkaksid,“ märkis minister.

Praegu seisuga on Paeti sõnul Iraagist konflikti tõttu lahkunud 2 miljonit põgenikku. „Iraak arvab ise, et saab põgenike vastuvõtmisega ja neile tingimuste loomisega hakkama. Samuti lähevad nüüd kõik naftatulud Iraagi eelarvesse. Iraagi võimekus on tugevnenud,“ märkis välisminister.

Järgmises faasis asutakse Paeti sõnul Iraagi piiritöötajaid NATO sõdurite poolt välja õpetama. Samuti pakuti Iraagile võimalust oma diplomaatide koolitamiseks Eesti diplomaatide koolis. Iraagis on 18 provintsi, millest 10 on ministri sõnul Iraagi kontrolli all. „Koalitsioonijõudude roll samm-sammult muutub. Rahvusvaheliste jõudude kohalolek on seal veel vajalik, kuid edaspidi pigem toetav ,“ lisas Paet.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. August 2008, 08:17
Otsi:

Ava täpsem otsing