Gruusia tunnistab valearvestuse tegemist

22. august 2008, 15:49

Gruusia kaitseministri asetäitja Batu
Kutelia tunnistas, et riigijuhid ei uskunud, et Venemaa vastab nende
rünnakule Lõuna-Osseetias ning ei olnud üldse ette valmistunud
vasturünnakuks.

Batu Kutelia ütles Financial Times'ile, et Gruusia tegi otsuse hõivata Lõuna-Osseetia pealinn Tshinvali olenemata selles, et neil ei olnud piisavalt tankitõrje- ja õhukaitseseadmeid kaitsmaks ennast tugeva vastupanu võimaluse puhul, pidades seda vähetähtsaks.

Gruusia sõjaväe arvates oli ainult väike võimalus suuremahuliseks Vene vasturünnakuks, kuigi viimane pidas maha verise sõja hävitamaks kahes sõjas Tšetšeeniat teiselpool Kaukasuse mägesid ning olenemata ka faktist, et Lõuna-Osseetia ja Abhaasia separatistlikel regioonidel oli Venemaa toetus. Gruusia vägedele tuli Venemaa-poolne vasturünnak täiesti ootamatult ning kaitseministri sõnul ei pidanud nad võimalikuks, et ÜRO julgeolekunõukogu ja OSCE liige käituks niiviisi. Gruusia parlamendiliikme David Darchiasvili sõnul ei oodanud keegi, et Venemaa tungiks Gruusiasse sisse, kirjutas Financial Times.

Gruusia 20 000 sõduriga sõjavägi, mida on üles ehitatud Ühendriikide koolitajate ning kunagise Varssavi pakti riikidest ülejäänud varutusega, oli loodud eelkõige võitlemaks väiksemates lahingutes ning abistama välismissioonidel, aga mitte pidama täiemõõdulist lahingut Venemaaga.

Kutelia sõnul olevat Venemaa juba enne konflikti algust toonud läbi Roki tunneli lisavägesid, kuid selle kohta otseseid tõendeid ei ole.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. August 2008, 18:34
Otsi:

Ava täpsem otsing